Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

TUİK MART AYI ENFLASYON ORANINI AÇIKLADI

6 Nisan 2021
93 kez okundu
TUİK MART AYI ENFLASYON ORANINI AÇIKLADI için yorumlar kapalı
TUİK kurumunun Mart ayı enflasyon oranını TÜFE’de %1.08 olarak açıklaması ile 2021 yılının ilk üç aylık totaldeki enflasyon oranı %3.7, yıllık bazda enflasyon %16,19 olarak gerçekleşmiştir.
Kamu çalışanlarına kamu görevlileri hakem kurulunda sarı sendikanın imzaladığı karar ile 2021 yılı ilk altı ayı için verilen %3 artış dikkate alındığında maaşlarının 2021’in daha ilk üç ayında %0,7 eridiği görülmektedir.
Nisan ve Mayıs aylarını Ramazan ayı olması nedeni ile sokaktaki enflasyonun her yıl olduğu gibi artacağı dikkate alınırsa önümüzdeki üç aylık dönem kamu çalışanları açısından çok zor geçecektir.
Covid-19 salgın hastalığının gölgesinde geçen yaklaşık 14 aylık sürede mütemadiyen kaybeden dar ve sabit gelirli kesimin çoğunluğunu oluşturan memurlarımızın kayıpları mutlak suretle giderilmeli, yapılacak iyileştirmenin piyasayıda al-ver can-ver ile hareketlendireceği göz önüne alınarak; ek zam, telafi artışı yada Bayram ikramiyesi gibi her ne ad adı altında olursa olsun bu iyileştirme, güncelleme yapılmadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.