Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

4/C/B SÖZLEŞMELİ PERSONELLERİN YILLIK İZİNLERİNİN 30 GÜNDEN 20 GÜNE DÜŞÜRÜLMESİ KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN, DPB GÖRÜŞÜNE AYKIRI BİR KARARDIR.

7 Nisan 2021
308 kez okundu
4/C/B SÖZLEŞMELİ PERSONELLERİN YILLIK İZİNLERİNİN 30 GÜNDEN 20 GÜNE DÜŞÜRÜLMESİ KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN, DPB GÖRÜŞÜNE AYKIRI BİR KARARDIR. için yorumlar kapalı
657 sayılı Devlet Memurları Kanununa 696 sayılı KHK’nın 18 maddesine eklenen geçici 43. Madde ile yaratılan ucube durum 4/C den 4/b ye sözde geçirilen personellerin yıllık izin hakları ile ilgili DSİ Genel Müdürlüğünün 02. Nisan 2021 tarih 1129835 sayılı yazısı hukukun tartışmalı olup, kabul edilebilecek bir durum asla değildir.
Devlet Personel Başkanlığının (DPB) 05.12.2016 tarih ve 7072 sayılı olumlu görüşü ortada ve 2013 yılından bu yana uygulamasına rağmen, aradan geçen 8 yıl sonra Devlet Personel Başkanlığının görüşünün yok hükmünde görülüp, ilgili kanun maddeleri öne sürülmek sureti ile 2021 yılında 30 gün izin hakkınız yok 20 gün kullanabilirsiniz denmesi kelimenin tam anlamı ile skandaldır.
Meselenin diğer tarafı ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğünün konudan hiç bir şekilde haberdar olmaması ve DSi Genel Müdürlüğü dışında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında böyle bir sorun olmaması.
Türk Enerji Sendikası olarak 4/C/B li personellerin zaten var olan sorunlarının yanına birde bu sorunun eklenmesi hakikaten çok ayıptır. Konu ile ilgili DSİ Genel Müdürlüğü yöneticilerimiz ile çözüm İçin görüşmelerimiz devam etmekte olup, konunun mağduru arkadaşlarımızın idari ve hukuki anlamda meselenin takipçisi olmaya devam edeceğimizi bilinmelerini isteriz.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.
Fotoğraf açıklaması yok.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.