Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

KENDİNİZİ KIRMIZIYA BOYASANIZ; YİNEDE SİZ SARI SENDİKASINIZ

22 Haziran 2021
440 kez okundu
KENDİNİZİ KIRMIZIYA BOYASANIZ; YİNEDE SİZ SARI SENDİKASINIZ için yorumlar kapalı

Bu sarı sendika başkanı muhterem yazılarımızda konuşmalarımızda”Sarı Sendika sözüne alınmış, bunu saygısızlık” olarak değerlendirmiş ve aynaya bakmadan haddini aşarak sendikamıza ağzının dolusu laf söylemiş.
Türk Enerji Sendikası kurulduğu günden bu yana ilkeli ve sorumlu sendikacılık anlayışı ile bu günlere gelmiş ve bundan sonrada yiğit yürekli üyeleri ve teşkilatlarından aldığı güçle, kurucu değerlerine sahip çıkarak, büyüklüğün sayıda değil, adamlıkta, adanmışlıkta olduğu şuuru ile yoluna devam edecektir.
Sarı Sendika; işverenlerin lehine hareket eden ve üyelerinin çıkarlarını gözetmeyen sendikaları nitelendirmek için kullanılan terimdir.
İşverenin kendi yararlarını korumak amacıyla el altından kendi adamlarına kurdurduğu sendikadır. Diğer bir deyişle işveren yararına çalışan sendika olarak da tanımlanabilir.
Sarı sendikaların asıl amacı; işverene karşı örgütlenerek işveren karşısında güçsüz olan üyelerinin haklarını savunmak olan sendikanın, bizzat işveren tarafından kurulanıdır.
İşveren karşısında üyelerinin haklarını koruyormuş taklidi yaparak, üyelerini daha da ezer, almaları gereken haktan mahrum bırakır.
Bu “Sarı Sendika” açıklaması bizim değil, tüm dünyada kabul gören genel açıklamadır.
Yukarıdaki tanımın üzerinize cuk oturduğunu sizde çok iyi biliyorsunuz. Duymaya tahammülünüz olmayabilir ancak bu güne kadar yaptıklarınız ortada ve siz yüreğiniz yetiyorsa nedenini ve niye gocunduğunuzu sorgulayın.
Emek alın teri meselesi derseniz bu kelimeyi ağzına alacak en son kişileriniz. Kimin emeğinin çalındığını hakkının yendiğini herkes biliyor. Hangi emek hangi alın teri dökerek Ant. Başkanlığında 30 günde 90 olan üye sayınızı nasıl 360 yaptığınızı açıklayın. Zaten bu yüzden müptezelsiniz, bu yüzden kırmızıyada boyansanız siz sarıoğlu sarınız…


MUSTAFA TÜMER
GENEL BAŞKAN

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.