Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

Ruhumuz

Ruhumuz

Kıymetli Üyelerimiz, Değerli Kamu Çalışanları, 

Soyut bir kavram olan devlet mefhumun, somutlaştığı, anlam bulduğu en önemli öge, devleti temsille görevli ve devletin mekanizmalarının işleyişine vesile olan devlet memurlarıdır. Yani devlet bizlerle vücud bulur ve anlam kazanır. Mekanlar, binalar veya yapılar bu manada hiçbir şey ifade etmez. Türk Devlet geleneğindeki  “Devlet-i  Ebed Müddet” anlayışı da, Büyük Türk Milleti’nin devlete yüklediği anlamı özetlemektedir.  

Devleti yaşatmak milletin asli görevi ve borcu, kamu çalışanlarının sesi olmak da bizlerin yüklendiği misyon olmuştur. Kurulduğu günden beri, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Enerji-Sen, hassasiyetlerini ve önceliklerini çok net olarak belirlemiş, yasal sınırlar içerisinde, temsil ettiği güzide topluluğun sesi olmaya gayret etmiştir. 20 yılı aşkın süredir, memur sendikal hareketinin büyüyerek bugünlere gelmesinde, Türkiye Kamu-Sen gerçeği ve bu yükü sırtlayan  teşkilatlarımızın katkısı hiç kimse tarafından inkar edilemez. Memur sendikal hareketin kurallarını koyan ilkeli duruşu ile hep Türkiye Kamu-Sen olmuştur. Her türlü siyasi ortamda, farklı 13 hükümetin iktidarında, her yıl üye sayısını artırabilmiş bir teşkilat, tabii ki takdire şayan bir başarıya da sahip olmuştur. 

Son yıllarda sendikal hareketin mecrası değişmiş olsa da, değişmeyen bir gerçek var ki ; o da bizim duruşumuz ve mücadelemizdeki kararlılığımızdır. Hakkı, hakikati savunmak, adaleti ve doğruluğu talep etmek yaptığımız işe verdiğimiz anlamın ne olduğunu en basit şekilde anlatmaktadır. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da, bu inanca sahip yürekli kadrolar, yakılan meşaleyi taşımaya devam edecektir.  

Sahip olduğu marka değeri ve kamuoyundaki saygın imajı ile  Türkiye Kamu-Sen ve bağlı sendikaları, her kesimin dikkate almaya mecbur olduğu müstesna kurumlardır. Biz gücümüzün farkındayız ve yapacak işimizin çok olduğunun da şuurundayız. Elimizden geldiğince samimiyetle mücadelemize devam edeceğiz. Nihayetinde zafer inananların olacaktır. 

(Bu vesile ile; yapımı tamamlanarak 18.04.2014 tarihinde açılışını yaptığımız yeni hizmet binamız, camiamıza ve teşkilatlarımıza hayırlı olsun. Kısa bir sürede tamamlanarak hizmete sunulan bu kıymetli eserde, emeği geçen herkese ve de hassaten hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak en büyük katkıyı sağlayan sayın İsmail KONCUK Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.) 

 

Celal Burak OĞUZHAN

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz