Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

Türk Enerji-Sen’ den Türkmeneline Anlamlı Yardım

28 Temmuz 2014
3.060 kez okundu

TÜRK ENERJİ SEN Orta Anadolu şube başkan yardımcısı ve Kırşehir İl Temsilcisi Ümit TÜRKMENOĞLU yaptığı açıklamada Müslüman coğrafyasında uzun yıllardır kanın akmadığı acının yaşanmadığı bir gün hemen hemen yoktur. Afganistanda, Suriyede, Filistinde Miammarda, Libyada vs..bir çok Müslüman katledilmektedir.
    Son dönemde ise Kuzey Irakta Türkmeneli kan gölüne çevrilmiştir.Mazlum,mağdur ve savunmasız Türkmenler işkencelere uğramış, çarmıha gerilmiş Kadınları ve kızları, tecavüz edilerek hunharca öldürülmüşlerdir. Bu terör ve katliamlardan kaçabilenler ise kerbela çölünde 50 derece sıcaklıkta aç susuz bir şekilde kaderlerine terk edilmişlerdir.
  Kandaşımız olan Türkmenlerin durumu Türk basınında yeterince yer almadığı gibi gerekli yardımlarda kanaatimizce yapılmamıştır. Bu kapsamda Türk Enerji Sen Kırşehir İl Temsilciliği olarak Türkmen kardeşlerimizin ellerinden tutmak yaralarına merhem olmak adına karınca kararınca Türkmeneline yardımda bulunulmuştur. Cenabı Allah kadir gecesi hürmetine barış ve huzur içerisinde bir dünyayı kullarına nasip eder inşallah.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz