Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

BAŞKANLIĞINI SENDİKAMIZ ORTA KARADENİZ ŞUBE BAŞKANI Ş.DENİZ DEMİR’İN YAPTIĞI; SAMSUN’DA TÜRKMENELİ YARDIM KOMİSYONU KURULDU.

3 Eylül 2014
2.595 kez okundu
BAŞKANLIĞINI SENDİKAMIZ ORTA KARADENİZ ŞUBE BAŞKANI Ş.DENİZ DEMİR’İN YAPTIĞI; SAMSUN’DA TÜRKMENELİ YARDIM KOMİSYONU KURULDU. için yorumlar kapalı

Türkmen kardeşlerimizin önce Suriye’de ardından da Irak’ta yaşadıkları mezalim sonucu yerlerinden yurtlarından edilmeleri sonrasında zor günler geçirmesi ile ülke genelinde başlatılan Türkmeneli Yardım Kampanyasına Samsun ilinde 15 sivil toplum kuruluşu biraraya gelerek destek vermiştir.

Bu 15 Sivil Toplum Kuruluşu“Türkmeneli Yardım Komisyonu” adı altında 1 Temmuz 2014 tarihinde bir araya gelmiş olup, Komisyonun Başkanlığını Türk Enerji-Sen Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir yürütmektedir.

Komisyonda bulunan kuruluşlar:Türk Enerji-Sen, Türk Tarım Orman-Sen, Türk Eğitim-Sen, Türk Sağlık-Sen, Türk Ulaşım-Sen, Türk Haber-Sen, Türk İmar-Sen, Türk Yerel Hizmet-Sen, Türk Diyanet Vakıf-Sen Samsun Şubeleri ile Samsun Ülkü Ocakları, Samsun Türk Ocakları, Türkav Samsun Şubesi, Canik Türk Kızılayı, Canik Tüketici Koruma Derneği ve Samsun Ülkütek Şubeleridir.

Şuayip Deniz Demir başkanlığındaki Komisyon, basın açıklaması, toplumsal bilgilendirme ve yardım çalışmalarının duyurulması ile ilgili faaliyetleri yürütmektedir. Bu bağlamda ilk etapta toplanan giyim ve gıda malzemeleri sevk edilmiş, kamu kurumlarından ve vatandaştan yardımlar toplanmıştır.

Yangın yerine dönen Ortadoğuda, Türkmenleri duymayan görmeyen Siyasi İradeye rağmen Iraktaki Suriyedeki Türkmenlerin yerlerinden yurtlarından edilmesi, acımasızca katledilmeleri ve bir soykırım tehlikesi altında oldukları gerçeğini Samsun Türkmeneli Yardım Komisyonu duyurmaya devam etmektedir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.