Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

MADENCİLİK SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİNE İLİŞKİN ULUSAL ÜÇ TARAFLI TOPLANTI İLO’ NUN EV SAHİPLİĞİNDE ANKARA’ DA YAPILDI.

17 Ekim 2014
1.064 kez okundu
MADENCİLİK SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİNE İLİŞKİN ULUSAL ÜÇ TARAFLI TOPLANTI İLO’ NUN EV SAHİPLİĞİNDE ANKARA’ DA YAPILDI. için yorumlar kapalı

Toplantıya İLO Avrupa ve Orta Asya Bölge direktörü Sn. HeinzKoller, BM Mukim Koordinatörü Sn. KamalMalhotra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı üst düzey yöneticileri, İLO Temsilcileri, memur ve işçi konfederasyonları temsilcileri, kurumlarımızı temsilen uzmanlar ile yurt dışından gelen iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanları katıldı.

Türkiye Kamu-Sen’ i Genel Mevzuat sekreteri ve sendikamız Genel Başkanı Mehmet ÖZER’ in temsil ettiği toplantıda; özellikle son zamanlarda maden işletmeleri ile inşaat sektörü başta olmak üzere yaşanan kazalar değişik boyutları ile tartışıldı.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği uzmanlarının fonksiyonları ve yetkileri ile madencilerin çalışma koşullarının irdelendiği toplantı iki gün sürdü

ilo1.Resim 009

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.