Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

BU SEVDA HİÇ BİTMEYECEK

BU SEVDA HİÇ BİTMEYECEK

Candan Aziz Türk Enerji Sendikamız Mensupları

Türk Enerji Sendikamız Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri için,‘HAK’KI TUTUP KALDIRMAK ADINA’  çıktığı kutlu yolda dün olduğu gibi bu günde en büyük gücü, en büyük desteği siz değerli kamu çalışanı, Türkiye Sevdalısı üyelerimizden almaktadır.

Her türlü adaletsizliğin, haksızlığın, ahlaksızlığın, sendikal ve siyasi ayrımcılığın kol gezdiği bir dönemde herkese ve her şeye rağmen özelliklede aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Sendikacılığın kapalı kapılar arkasında, siyasetin, siyasetçinin gölgesinde değil, ADAM gibi alanlarda, meydanlarda yapılacağının destanını yazan teşkilatımızın değerli yönetici ve temsilcilerini ayrıca tebrik ediyorum.

Türk Enerji Sendikası, teşkilatlarından aldığı güç ve heyecanla yarınlarda da Adı ile şanı ile şerefi ile Adam gibi sendikacılık yapmaya, hak mücadelesi için çıktığı yolda sizlerle birlikte yürümeye devam edecektir. Bu şevk ve heyecanla teşkilatımızın tüm yöneticileri doğru bildiği değerlerden asla ve katiyetle imtina etmeyecektir. Mermeri delen gücün suyun akarlığı değil, damlanın sürekliliği olduğu bilinci içerisinde hareket ederek kamu çalışanlarını hiç bir zaman aldatmayacak hiçbir zaman yalan ve ihanet içerisinde olmayacaktır.  2013 yılında imzaladıkları ‘skandal sözleşme’ sonucu kamu çalışanlarını mağdur edenleri, tabiri caiz ise onların emeğini ekmeğini çalanları, sözleşme masasında şahsi ikballeri için kamu çalışanlarını satanları unutmayacak unutturmayacak, yakalarını da asla bırakmayacaktır.

Türkiye Ekonomisi geldiği nokta itibari ile ve yine ekonomistlerin verdikleri bilgiler doğrultusunda 2014 yılı gerçekleşecek reel enflasyonun % 10 Olacağı tahmin edilmektedir. Yaklaşık olarak 2milyon 600 bin kamu çalışanının ortalama olarak %5.1 lerde kalan 2014 zammı ilk beş ayda erimiştir. KİT lerde çalışanların özelliklede teknik personellerin kaybı çok daha fazla olmuştur. 2014 yılı Enflasyon farkının da olmadığını göz önüne aldığımızda Her bir kamu çalışanın kaybını hesaplamak da zor olmayacaktır. Buradan diyorum ki !.. bu kul hakkıdır. Attığı imza ile kamu çalışanlarının hakkını gasp ettiniz. Hakkımızı kesinlikle helal etmiyoruz.

Malum Sendika şunu iyi bilsin, Yetmez ama evet dediği referandum oylaması sonucu ortaya çıkan anti demokratik uygulamaları günü geldiğinde ne yapacağının nereye koyacağının hesabını şimdiden yapmalıdır. Ben yaptım oldu mantığı günümüz gerçekleri ile örtüşmemektedir. Ülkemizde Milli gelir dağılımı incelendiğinde görülecektir ki ! Memurların gayri safi safi milli hasıladan aldığı payın, AKP hükümetinin ve onun yandaş sendikasının söylediği oranlarda olmadığı çok net olarak görülecektir. Üstüne üstlük çıkıp televizyon kanallarında hallerine şükretsinler söylemi sakat ve zavallı bir yaklaşımdır ve sonuna kadar da kınıyoruz.

Kamu İktisadi Teşebbüslerinde Özelleştirme uygulamaları sonucu mağdur olan istihdam fazlası personeller ile 4/C li çalışanların ekonomik, sosyal ve özlük hakları ile ilgili hiçbir çalışma yapmamalarının faturasını İFP  ve 4/C li çalışanlar mutlaka keseceklerdir. Ateş elbette düştüğü yeri yakar,  Bu gün yada yarın ama o hesap mutlaka görülecektir.

Bu arada 4/C li çalışan arkadaşlarımızla ilgili açtığımız ek ödeme davaları Türkiye genelinde bir bir lehimize sonuçlanmaya başlamıştır. Onların vermediği haklarımızı hukuku, yargıyı sonuna kadar kullanarak hakkımızı arayacağımızı ve söke söke alacağımızın bilinmesini isteriz.

Bu arada AKP hükümeti ve onun Çalışma Bakanlığı bürokratları temcit pilavı gibi yine kıdem tazminatı fonu çalışmalarının arasına iş güvencesinin kaldırılması maddesini monte etme hesabı içerisine girmişlerdir. Buradan uyarıyorum Türk Enerji Sendikasının ve Türkiye Kamu –Sen imizin olmazsa olmazı iş güvencemizdir ve asla ben yaptım oldu yaklaşımına fırsat verilmeyecektir.

Değerli arkadaşlar

Sendikacılık asla bir meslek değildir. Yüreklerinde insan sevgisi, hizmet aşkı, Türkiye sevdası olmayanların bu işi yapması mümkün değildir. Başarmak için önce çalışmak ve yorulmak, ama daha  önemlisi inanmak gerekir. Türk Enerji Sendikalıları inandıkları yoldan hiç kimse dönderemeyecek ve her zaman, her yerde kamu çalışanlarına doğruları söylemeye devam edeceklerdir. Cenab-ı Hak kalbimizden Yüreğimizden sizlerin sevgisini, Kutsal Vatan toprağımızın, Ay yıldızlı Al bayrağımızın, Cumhuriyetimizin Sevdasını eksik etmesin diyor selam ve saygılar sunuyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.