Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

AYDINLIK BİR GELECEK UMUDUYLA YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.

AYDINLIK BİR GELECEK UMUDUYLA YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.

2014 yılının 365. Gününü geride bıraktık. Yeni umutlara, yeni beklentilerle yeni bir yıla giriyoruz. 2015 yılının tüm milletimize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
2014 yılına dönüp baktığımızda, Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayacağı kadar keşmekeşin, siyasi manevraların ve toplumsal faciaların izini taşıyan bir yılı birlikte yaşadık.
2014 yılı, Kamu Görevlilerinin son yılların en düşük ücret artışına mahkum edildiği, özelleştirme uygulamalarının hızlanarak devam ettiği ve çalışma barışının bozulduğu bir yıl olarak hatırlanacaktır.
2014 yılı, Eğitim ve hukuk sistemimizin hukuka aykırı düzenlemeler ile yozlaştırıldığı bir yıl olarak anılacaktır.
2014 yılı, Kamu görevlilerinin iş güvencelerinin zayıflatılmasına yönelik girişimlerin yoğunlaştığı, memurların idarenin keyfi tutumuna karşı hukuki korunma yollarının kapatılması girişimlerinin yaşandığı bir yıl olarak hatırlanacaktır.
Soma’da 301, Ermenek’te 18 ve yurdun birçok yerinde onlarca maden işçisinin göz göre göre siyaset, sermaye, sendika, sivil toplum ve sosyal hayat özelinde, sistem genelinde ölüme yürütüldüğüne tanık olduk.
İş güvenliğine ilişkin tek bir yasal düzenleme yapılmazken; 2831 madenci tek bir telefon mesajıyla işten çıkartıldı. Facianın siyasi sorumluluğunu üstlenen hiçbir politikacı olmadığı gibi, Bilirkişi Raporu’nun işaret ettiği asli kusurlular Soma Meclis Araştırma Komisyonu raporunda görmezden gelindi.
2014 yılı, tek bir güzel olayı dahi aktaramadığımız, acı, hüzün, yoksulluk ve yolsuzluk yılı oldu.
Dileriz, 2015 “umut yılı” olsun.
2015 yılının, sağlık mutluluk ve başarı dolu geçmesini dileriz. Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyoruz. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla…
Yeni yılın Türk milletine, ülkemize ve tüm insanlığa barış, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle Kamu Görevlilerinin ve tüm dostların yeni yılı kutlu olsun.
Mehmet ÖZER
Genel Başkan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.