Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

SEVGİLİ TÜRK ENERJİ – SEN’LİLER

SEVGİLİ TÜRK ENERJİ – SEN’LİLER

Her sene olduğu gibi ocak ayından itibaren yollara düştük; o il senin bu il benim diyerek, illerimizdeki Sendikamızın hizmet koluna bağlı Kurumları dolaşıyoruz. Eski üyelerimizin hal ve hatırlarını soruyor, aramıza yeni üyeler katmaya çalışıyoruz. 23 yıllık Sendikacılık hayatımda çok şey gördüm. Hiç Özelleştirilemeyecek dediğimiz devasa Kurumlarımız özelleştirildi. Bu Kurumlarda çalışan memur arkadaşlarımızın çoğu gittikleri kurumlara uyum sağlayamadı. Uyum sağlayamayanlar tam verimli zamanlarında emekli oldular veya iş hayatlarına küstüler. Bu kurumlarımızı özelleştirenler çok ah almışlardır. Bilirsiniz ki ah alanlar iflah olmazlar.
Biryandan’ da Özelleştirilmeyen kurumlarda’ da çalışan memurlar tedirgindiler. Çünkü kurumlara yapılan siyasi baskı çok fazladır. Bu zamana kadar bizler devamlı baskılar gördük ama pes etmedik. Sendikacılığa başladığımız yıllarda rakip sendika ESM idi; onlarla mücadele ediyorduk. Şimdi ise rakip sendika alan çalışması yapmadan, bürokratların arkasına sığınarak sendikacılık yapanlardır. Kurumlara Müdür ataması yapılırken önce vekaleten atama yapılmaktadır, Sonrada Yandaş sendikanın üyesini artırdıktan sonra asaletleri gelmektedir.
Bir sendikacı olarak sendikacılığı, Osmanlı İmparatorluğun son dönemlerine benzetiyorum. Memurların üzerindeki bu sis ve bulutlar inşallah bir rüzgar esince dağılacaktır. O zaman sizlerin Sendikacılığınızı göreceğiz. Bu tatlı tatlı gülmenizin acı acı ağlaması olacaktır. O zaman sendikacılık nasıl yapılıyormuş göreceksiniz. Yazımı bir Çin atasözü ile bitirmek istiyorum. Sular yükseldiği zaman Balıklar karıncaları yer, sular çekildiği zaman karıncalar balıkları yer misali sonunuz yaklaşmıştır.
Kalın sağlıcakla

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.