Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

SİZ MEMURLARIN AKLIYLA ALAYMI EDİYORSUNUZ?

SİZ MEMURLARIN AKLIYLA ALAYMI EDİYORSUNUZ?

Son zamanlarda bir memur konfederasyonu yöneticilerinin yapmış olduğu açıklamaları görünce hayretler içinde kaldık.
2012 yılında 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununda yapılan antidemokratik değişiklik ile kendisini tek yetkili konfederasyon olarak gören bu yöneticilerin son bir haftada yaptığı ve kendi yayın organlarında yer alan açıklamalar şunlardır:
“Millet iradesine ipotek koymak isteyenlere geçit vermedik”
“Yeni Türkiye hayali için istikrarın destekçisiyiz”
“Zulümlere sessiz kalmadık”
“Vandalizm’in bizim sendikacılığımızda yeri yoktur”
Yine bu konfederasyon yöneticileri, genel seçime bir hafta kala Cumhurbaşkanını Ankara Arena kapalı spor salonuna çağırarak, seçim ve diğer parti yöneticileri aleyhinde açıklamalar yapmasını sağlamışlardır.
Cumhurbaşkanımız toplantıda: “Memur-Sen olmasaydı 28 Şubatı çok daha ağır yaşardık” demiştir.

Sevgili kamu görevlileri; yukarıda belirtilen açıklamaların hiçbiri doğru değildir ve kamu görevlilerininönceliği değildir. Elbette ki; sendikalar, çalışanların mali ve sosyal haklarını korumakla birlikte ülkenin idaresi ile ilgili konularda düşüncelerini açıklayabilir, yeri geldiğinde pozisyon alarak müdahil olabilirler.
Ancak, burada yapılan açıklamalar: kamu çalışanlarının bunca çözülmesi bekleyen sorunu varken seçim arifesinde seçime müdahil olmak ve kamu görevlilerini ayrıştırmaktır. Kullanılan dil kamu görevlilerini baskı altına almak ve sindirmektir.
Cumhurbaşkanımız toplantıda: “Memur-Sen olmasaydı 28 Şubatı çok daha ağır yaşardık” demiştir. Kaldı ki, 28 Şubatta yapılan uygulamalara Türkiye Kamu-Sen direnmiştir. 28 Şubatta sesini çıkarmayıp ortadan kaybolanların bugün böyle açıklamalarla rol kapması “Kamu görevlilerinin aklıyla alay etmektir”

Kamu Görevlilerinin haklarını Toplu Sözleşme masasında savunamayıp siyasetçilere şirin gözükmeye çalışanlara soruyoruz?

-2013 yılında imzalanan toplu sözleşmedeki 2015 yılına ilişkin enflasyon farkı hesabını, bu yılki toplu sözleşmede neden değiştirdiniz?

-Bu değişiklikle memur ve emeklilerimiz% 1,76 (aylık ortalama 50 TL)daha az maaş alacaklarmı?

-4/C’li personele ek ödeme aldık diyerek, 4/C’li personelin mahkeme yoluyla hak ettiği aylık 550 lira tutarındaki ek ödemeyi 150 liraya düşürdünüz mü?

-Bu toplu sözleşmeyi imzalarken, memurların, emeklilerin ve 4/C’li personelin kazanılmış haklarını elinden alan bu maddelerden haberiniz var mıydı?

-Kanun hükmündeki toplu sözleşme metninde, “Çalışma yapılacak” ibaresinin bağlayıcılığı nedir?

-Bu garabete imza atmak için bir yerlerden emir aldınız mı?

MEMURLAR VE EMEKLİLER SİZDEN CEVAP BEKLİYOR.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.