Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

Kaçkar Şube Başkanımızın sosyal medya da ÇAYKUR la ilgili açıklaması.

29 Mart 2016
1.326 kez okundu
Kaçkar Şube Başkanımızın sosyal medya da ÇAYKUR la ilgili açıklaması. için yorumlar kapalı

Bu günlerde Çaykur Genel Müdürlüğü bünyesinde 399 sayılı KHK’ye tabii Sözleşmeli olarak çalışan memur arkadaşlarımızın yetkili sendikaya sitemleri söz konusudur. Kurumumuzda sözleşmeli olarak çalışan memur arkadaşlarımızın talep dilekçelerini inceledim. Dilekçelerinde de belirttikleri gibi kurum personelimiz, diğer KİT’lerde çalışan sözleşmeli personellerden 350-600.-TL. daha az ücret almaktadır. Yetkili sendikanın bu konuyu iyi çalışıp toplu sözleşme masasına getirmesi ve kesin bir hüküm ile sorunu çözmesi gerekirdi. 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3.dönem toplu sözleşmenin 39. Maddesine göre 31.01.2016 tarihine kadar yapılacak düzenlemenin Mart sonu olmasına rağmen gerçekleştirilmiş olmaması bu haklı sitemin ana nedeni olmaktadır.
Ancak söz konusu madde metni gereğince, 31.01.2016 tarihi itibariyle yapılmış bir çalışma vardır. Yüksek Planlama Kurulunda bekleyen bu tasarı onaylansa bile ÇAYKUR personelinin Temel Ücret Sorununu çözmeyeceğini biliyoruz ve buradan arkadaşlarımızı uyarıyoruz. Yetkili sendikanın YPK’ da bekleyen tasarıyı yeniden gözden geçirtip ÇAYKUR personelinin sorununu çözecek şekilde revize etmeleri gerekir.
Sorun şimdiki bir sorun değildir. Türkiye Kamusen’e bağlı Türk Enerji Sendikası 14 nolu Kaçkar Şubesi Çaykur’da çalışan arkadaşlarımızı ilgilendiren bu konuyu yetkili sendika olduğu dönemlerde zamanın Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a da mektup yazarak dile getirmiş ve kısmen de olsa çözüm üretmiştir.
Memur arkadaşlarımızın yetkili sendikaya olan bu haklı sitemlerine aynen katılıyor ve desteklediğimizi ifade ediyoruz.

Kahraman UZUNALİ
Yönetim Kurulu Adına
Şube Başkanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.