Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

YAKALARINI ASLA BIRAKMAYACAĞIZ.

YAKALARINI ASLA BIRAKMAYACAĞIZ.

Değerli arkadaşlar..

Yeni kurulan web sitemizden ilk yazımızı yazarken, Taksim gezi parkı olayları sırasında, hackerler tarafından çökertilen web sitemizin  yeniden hazırlanması için geçen süreçte gösterdiğiniz sabır ve hoşgörü içinde teşekkür ediyor, haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum.Yeni sitemizin kurulmasında emeği geçenlere, özellikle de Okan kardeşime de şahsım ve Sendikamız adına teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar..

Ülkemizde ve dünyada gündem öylesine hızla değişmekte ve gelişmekte ki inanın yetişmek mümkün değil. Daha dün imkansız olmaz, olamaz dediklerimiz öyle hızlı oldu ve oluyor ki !. insan yarın başımıza ne gelecek diye düşünmeden edemiyor.

Bu yoğun gündem içerisinde bizleri, yani kamu çalışanlarını ilgilendiren ve kelime anlamı ile birebir örtüşen’ SKANDAL’ ı yazıp sizlerle paylaşmak istiyorum. Evet tahmin edebileceğiniz üzre kamu çalışanları adına malum sarı sendika Memur-sen ile AKP hükümeti adına çalışma bakanı Sn.Faruk ÇELİK’in imzaladığı 2014-2015 yılları memur maaş artışı Toplu Sözleşme SKANDALI.

Anlamak mümkün değil; hadi hükümet tarafını anlarsın önünde 3 adet önemli seçim var ve sorun yaşamak istemiyor, helede kendi verdiğinin daha azına evet diyen bir sendika bulmuşken fırsat bilip değerlendirdi ve imzaladı. Peki ya Malum sarı sendika ya ne oluyor da daha ikinci toplantıda diğer konfederasyonlardan habersiz kapalı kapılar arkasında imza atmıştır. Önünde daha 14 gün var ve çözüm bekleyen yaklaşık 1150 sorun var iken NEDEN ALEL ACELE imza atmıştır.

İmza atacaksan bile 14 günü kullan çözüm bekleyen özellikle önemli konuları müzakere et, olmadı yine imzala. Sen hiç müzakere etme mücadele etme üstüne üstlük hükümetin teklifinin altında bir anlaşmaya imza koy kamu çalışanlarının rızkına engel ol sonrada çık meydana ben sendikayım de. Ayıptır, günahtır, yazıktır, KUL HAKKIDIR insan utanır, sıkılır.

Rakamlar vererek kafanızı karıştırmak istemiyorum. Ancak değişik kıdem ve ünvanlarda ki KİT çalışanları hükümetin verdiği 3+3 zammı alsa, imzalanan toplu sözleşme zammından ortalama olarak 110 TL daha fazla zam alacaktı. Yüzdelik dilime vurmak gerekirse oran ( /3.9 )  a tekabül etmektedir. Yani bir tarafta ( /6 ) zam artı enflasyon farkı, diğer tarafta (/3.9 )zam. O halde Malum sarı sendika Memur-Sen bu topu sözleşmenin altına neden imza atmıştır.

Yukarıda kısaca belirttiğim zam oranlarının yanı sıra çözüm bekleyen;  vergi dilimleri, Ek gösterge, 30 yıl sınırlaması, emekli ikramiyesi, emekli maaşı, aile ve çocuk yardımı, toplu sözleşme pirimi, yılda iki defa dini bayramlar öncesi işçilerde olduğu gibi askeri ücret tutarında bayram ikramiyesi, mesai ücretleri, ek ders ücretleri, vardiya zamları, silah tazminatları, yemek ücretleri, servis sorunları, eğitim özrü, yapılmayan görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınav sorunları vs. gibi yüzlerce çözüm bekleyen sorunlar var iken;hangi akla hizmet yangından mal kaçırır gibi imza attınız? Siz bu işi gazozuna maç mı sandınız da oynuyorsunuz ey sarı sendika

Umudumuz ve beklentimizde odur ki ! Hak arama adıyla ortaya çıkıp memurları aldatanların, kamu çalışanlarının hakkını çalanların yaptıklarının yanına kalmayacağını kamu çalışanları onlara  mutlaka gösterecektir.

Türk Enerji Sendikası, Türkiye Kamu-Sen olarak Yakanızı asla ve katiyetle bırakmayacağız.  Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada kamu çalışanlarının yanında olacak, onları kapalı kapılar arkasında pazarlayanların, satanların peşini asla bırakmayacağız. Sendika temsilcisinden,  iş yeri temsilcimize, şube yönetim kurullarımızdan şube Başkanına, Genel Merkez Yönetim kurullarından Genel Başkanlarımıza kadar  teşkilatlarımız dimdik ayaktadır. Yapılan haksızlığı adaletsizliği malum sarı sendikanın yalanlarını anlatacağız. Onlarda bu işin gazozuna olmadığını öğrenecekler öğrenmesine ama olan kamu çalışanlarının 2016 yılına kadar ki ekmeğine olmuştur, emeğine olmuştur. Kimin nerede ne kadar vebali varsa Allah onları taş etsin. Amin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz