Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

NEREDE KALMİŞTİK.

NEREDE KALMİŞTİK.

 Türk Enerji i Sendikasının çok değerli  üyeleri,delegeleri,il ,ilçe, işyeri temsilcileri şube başkanları ve Genel  merkez de görev yapan yönetici arkadaşlarım.. 

Zaman çok çabuk ilerliyör. Beşinci olağan Genel Kurulumuzu yapalı hayli bir süre geçti. 

Yönetimine seçilen arkadaşlarım köşelerinde ikinci yazılarını yazmaya hazırlanırken, mesleğim gereği boş zamanım olmadığı için köşemde yazma şansını yakalayamadım. 

Yapmış olduğumuz 5.olağan genel kurulumuzda iki profesyonel, üç amatör yöneticimizi dört yıllığına göreve getirmiş bulunmaktasınız. 

Hatırlarsanız Genel kurulda yarışan arkadaşlarımızın çok güzel temennileri olmuştu. Her konuşmacı arkadaşım gibi kürsüden temenni ve dileklerimi hazır un a ifade etmeye çalışmıştım. Bu sütunlarda yeniden bütün delege ve konuşmacı arkadaşlarımın kulağını çınlatmak isterim.  

Her konuşan arkadaşım kendine ve bölgesine has özelliklerine göre güzel şeyleri dile getirmiştir. Hatırlarsanız kendimce bölgemize özel deyimlerle farklı mesajlar vermeye çalışmıştım. 

Konuşmamın başlangıcında  “Hırslanırsın gözün kararır, hırsın geçince yüzün kararır” deyimini dile getirmemdeki amacım  Genel Kurulda yarışan arkadaşların birbirlerine kırıcı sözlerle üzmemeleri,çirkin sözleri  sarf etmeme  temennisi idi.  

Konuşmamın sonlarına doğru ise yine  bizim bölgemizde konuşulan bir başka deyim den söz etmiştim. 

“Almazsan sevduğuni  Seversun alduğuni” 

Türk Enerji Sendikası olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar yapmış olduğumuz Genel Kurulların hemen hepsinde iki liste halinde seçime gidilmiştir. İlk genel kurulumuz hariç bütün genel Kurullarımızda yarışan Genel Başkan adaylarımız ve ekibinin hepsini bir diğer genel kurulda bir arada, yan yana görmenin mutluluğunu yaşadık. 

   Hatta iki Genel kurul öncesinde bende anı bir kararla yarışa girmiş, çok az bir oyla ipi göğüsleyememiştim.  

Seçimi kaybettiğim üçüncü genel kuruldaki sonuçlar şahsıma bir bayram havası olarak yansımıştı. 

Genel kurul delegeleri öyle uygun görmüştü. Bize düşen kazanan arkadaşları kutlamak, seçilenlere başarılar dilemekti. 

 Öyle de oldu. 

 İstediklerimizi seçemediğimiz her genel kurulda, geçmiş kurullarda olduğu gibi seçilen arkadaşlara saygı ve sevgi duyduk. Birbirimizi kucakladık Hep birlikte kaldığımız yerden yolumuza bir bütün olarak birlikte devam ettik. 

Nitekim bütün genel kurullarımız sendikamıza, camiamıza yakışan bir olgunluk ile başlamış, aynı olgunlukla devam etmiştir. Gelinen noktada bunun mutluluğunu birlikte yaşamaktayız. 

 Gelecekte de aynı olgunluk ve sevgi dolu duygularla kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz.   Hedefimiz olan daha güzel yarınlara doğru birlikte yürüyeceğiz.  

Hayata bakış açımızı ve düşünce yapımızı bütün dostlarımızın hatırlamasında fayda vardır. Düşmanlarımızın olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Yunus, un dediği gibi yaratılanı yaradan dan ötürü sevmek bizlerin   ve bütün insanlığın temel  felsefesi olmalıdır. 

Sonuç olarak seçmek, seçilmek, yarışmak, kazanmak çok güzel bir duygudur. Yarışmak demokrasilerde her insanın temel haklarından biridır. 

Bütün camiamızın daha güzel günlere doğru emin adımlarla ilerlediği yıllar bizleri beklemektedir. 

Selam ve sevgilerimle  

Temel YAŞAR 

Genel Başkan Yard. 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz