Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

HÜKÜMETİN BİRLİK VE BERABERLİK PROJESİNİN UYGULANABİLMESİ İÇİN, BÜROKRASİDEKİ PARALEL YAPILANMALARA İMKAN SAĞLAYAN TÜM BÜROKRATLAR DEĞİŞTİRİLMELİDİR.

HÜKÜMETİN BİRLİK VE BERABERLİK PROJESİNİN UYGULANABİLMESİ İÇİN,  BÜROKRASİDEKİ PARALEL YAPILANMALARA İMKAN SAĞLAYAN TÜM BÜROKRATLAR DEĞİŞTİRİLMELİDİR.

 

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan başarısız darbe girişimi, milletimizin feraseti ile bertaraf edilmiştir.  Yüzlerce insan hayatını kaybetmiştir. Binlerce insan yaralanmıştır. Ülkemizin 100 Milyar lirayı aşan bir ekonomik kaybının olduğu söylenmektedir.

Demokrasi karşıtı hainlerce demokratik ve parlamenter sistemimize yapılan bu hain saldırı, sendikamız üyelerinin de içinde bulunduğu demokrasiye inanmış kitlelerin hep birlikte göstermiş olduğu dayanışma ile aşılmıştır. İnşallah cenabı Allah Türk milletini bir daha böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya bırakmaz.

Sayın Cumhurbaşkanımız yaşanan hain darbe girişiminden sonra yaptığı tüm açıklamalarında; bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını kamuoyuna deklare ederek tüm kesimleri birlik ve beraberlik içinde olmaya davet etmiştir. Cumhurbaşkanımızın bu çağrısı halkın tüm kesimleri tarafından memnuniyetle karşılanarak ülkemizde birlik ve beraberlik ikliminin hakim olmasını sağlamıştır.
Başbakan yardımcımız sayın Numan Kurtulmuş, bundan sonra bürokrasinin yönetim kadrolarında yapılacak atamalarda LİYAKATIN esas alınacağını belirterek bizleri umutlandırmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihi, bir milat olmalıdır. Hain darbe girişiminin gelecekte tekrar yaşanmaması için gerekli tedbir alınmalıdır. Tüm bu olumsuzluklardan ders alınarak fırsata çevrilmelidir.

Sayın Cumhurbaşkanına, Başbakana ve Hükümet üyelerine sesleniyoruz;

Darbe girişiminden sonra yaşanan bazı gelişmeler, cemaat mensupluğu ve sarı sendika üyeliğinin çözüm olmadığını, gerçek çözümün Türk milletinin hassasiyetlerini ön plana alan Atatürk ilkelerine inanmış ve Türk milletinin hassasiyetleri doğrultusunda faaliyet gösteren Türkiye Kamu-Sen üyelerini iş başına getirerek liyakatli kadrolara fırsat tanımaktır.

ÜLKEDE BİRLİK VE BERABERLİĞİN SAĞLANABİLMESİ İÇİN, BÜROKRASİ YENİDEN YAPILANDIRILMALIDIR. DARBE GİRİŞİMİNDEN ÖNCE GÖREVDE BULUNAN BÜROKRATİK KADROLAR İLE DEĞİŞİM SAĞLANAMAZ.

Fakir fukaranın çocukları memur olmak için sınavlara hazırlanırken birilerinin çocukları çalınmış KPSS soru cevaplarını elde etmek için mücadele ediyorlardı.

Türkiye Kamu-Sen üyeleri, başarılı bir memur, mühendis ve yönetici olmak için görevde yükselme sınavlarına girme mücadelesi verirken, sarı sendikaların üyeleri hülle atamalarla bürokrasinin tepelerine yerleşiyorlardı. Bir zamanlar KPSS sınavını by-pass ederek mülakat adı altında liyakatli ve başarılı olanların yerine “bize yakındırlar, bizim çocuklardır” şeklindeki kriterler esas alınarak kamu kurumlarında göreve başlatılanların büyük bir bölümü bugün darbe girişimi nedeniyle görevden uzaklaştırılıyor.

EMEK VERİLMEDEN SAHİP OLUNMUŞ KADROLAR İLE YENİ BİR SAYFA AÇILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR. YENİ BİR SAYFA ANCAK LİYAKATLİ TÜRKİYE KAMU-SEN ÜYELERİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILIP BÜROKRASİDE GÖREVLENDİRİLMELERİ İLE MÜMKÜN OLABİLİR.

Ülkemizde faşist darbe girişimlerinin tekrar yaşanmaması, insanlarımızın ayrıştırılmadan birlikte huzur içinde yaşaması ve ülkemizin bir Ortadoğu ülkesi olmaması için, DEMOKRATİK SOSYAL HUKUK DEVLETİ, ne yeniden işlerlik kazandırılmalıdır. Buda, objektif değerlendirme sonucunda memur olmaya hak kazanmış “aklı hür, vicdanı hür ve irfanı hür” liyakatli Türkiye Kamu-Sen üyelerine görev verilerek ancak sağlanabilir.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminden sonra ülkemizde tesis edilen birlik ve beraberlik ikliminin sürdürülebilir olması için geliniz;
Demokrasimizin güçlenmesi ve yeniden sıkıntı yaşamaması için beyaz bir sayfa açınız.

Bu güzel söylemlerin yerde kalmaması için, adil ve objektif değerlendirmeler sonucunda yapılacak atamalar ile bürokrasiyi yeniden dizayn ediniz.

Bürokraside paralel yapılanmaların bir daha oluşmaması için, bundan sonra kamu kurumlarına personel alırken KPSS başarı sıralamasını esas alarak liyakatli ve başarılı olanları tercih ediniz.
Müslümanlığın ve demokrasinin gereği de budur.

Biz vatansever Türkiye Kamu-Sen üyeleri, doğuştan bu ülkenin sevdalısıyız.
Biz bu ülkenin mihenk taşının zarar görmemesi için, yıllardır çırpınıyoruz. Biz göreve her zaman hazırız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.