Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

ÇALIŞANLARIN SORUNLARI VE TOPLU SÖZLEŞME MADDELERİ UNUTULMAMALI

ÇALIŞANLARIN SORUNLARI VE TOPLU SÖZLEŞME MADDELERİ UNUTULMAMALI

15 Temmuzda yaşanan alçak darbe girişiminin üzerinden geçen süre sonunda gelinen nokta itibarı ile Devletimiz artık kurucu ayarlarına bir an önce dönmeli, Fetö meselesi yüzünden ortaya çıkan mağduriyetler bir an önce adaletli bir şekilde kısa sürede sonuçlandırılmalı, çalışma hayatı normale dönmelidir.

Zira her konuda olduğu gibi Çalışma hayatı ile ilgili bir çok sorun çözüme kavuşturulmayı beklemektedir.

Çıkartılan KHK lar sorunları çözmek yerine yeni yeni sorun ve hukuksal süreçleride beraberinde getirmektedir.

2015 yılı Ağustosunda imza altına alınan ve malum sendika tarafından tarihi başarı denilen”toplu sözleşmede mutabık kalınan konular bile unutulmuştur. Bu hususlar bir an önce hükümetin gündemine alınmalı ve çözüme kavuşturulmalıdır.

KİT’lerde temel ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi konusu Ocak ayından bu yana YPK’da beklemektedir.
Bu kararların bir an önce çıkarılması Kit çalışanları için son derece önemlidir.

Kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin memuriyete geçirilmesi talebi masada kalmıştır. AKP Hükümeti bu konuda gerekli çalışmayı bir an önce sonuçlandırmalıdır.

4/C statüsündeki çalışanların kadroya geçirilmesi konusu artık kanayan yara olmuştur. Genel toplamda 23000 kişi olan çalışanların sorunu Türkiye gündeminden düşürülmek istenmektedir. Bu sorun mutlaka Çözülmelidir.

AKP Hükümetinin seçim vaatlerinden en önemli olanı, taşerona kadro konusu da malesef unutulmuştur. Seçim öncesi oy uğruna verilen bu sözün de tutulmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz.
Sözün başında söylediğimiz gibi Türkiye süratle normalleşmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.