Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

EKMEK TEKNELERİMİZİN DIŞ BORÇLARA KURBAN EDİLMESİNİ İSTEMİYORUZ.

EKMEK TEKNELERİMİZİN DIŞ BORÇLARA KURBAN EDİLMESİNİ İSTEMİYORUZ.

Bilindiği üzere; Hizmet Kolumuzdaki ÇAYKUR ve ETİ MADEN İŞLETMELERİ, Bakanlar Kurulunun 24/1/2017 tarih ve 2017/9756 sayılı kararı ile Türkiye Varlık Fonuna devredilmiştir.

Hükümet adına açıklama yapan siyasetçiler, bürokratlar ve bir kısım medya mensupları; Varlık Fonunun gerekçelerini açıklarken pembe tablolar çizmektedirler. Yapılan açıklamalarda “Tulumbanın suyu bitmiş, tulumbaya yeniden su doldurmak gerekiyor” denilmektedir.

Varlık Fonu, hükümetin borçlanma politikası nedeniyle ipotek gösterilerek dış borç alınması anlamında faydalı olabilir. Ancak, personelin mağdur olacağı kaçınılmazdır.

Bundan sonraki süreçte Varlık Fonu kapsamına alınan personelin mağdur olacağı kesindir.

Son yıllarda üretim yapma yerine devletin sosyal yardım desteği ile büyük bir tüketici kitlesi oluşturulduğu görülmektedir.

Popülist siyasi tercihler nedeniyle oluşturulan tüketici kitlelerinin faturası, bize ödetilmemelidir.
Kurumlarımız bizim ekmek teknemizdir, yılların yanlış borçlanma politikasına kurban edilmemelidir.

TÜRK ENERJİ-SEN olarak; Türkiye Varlık Fonuna devir edilen ÇAYKUR ve ETİ MADEN İŞLETMELERİNİN herhangi bir şekilde özelleştirilmemesi gerektiğine inanıyoruz.

TEHLİKENİN FARKINDAYIZ.
Türkiye Varlık Fonu kapsamına alınan işyerlerinde yapmış olduğumuz bilgilendirme toplantılarında memur ve işçi personelin tehlikenin farkında olduğunu gördük. Umarız, yıllardır siyasilerin baskısı altında üretim yapan bu kurumlarımızdaki personel mağdur edilmez.

TULUMBANIN SUYU BİTMİŞ OLABİLİR, SUYU BİTİREN PERSONEL DEĞİLDİR.
HİÇBİR GÜÇ BİZİM EKMEK TEKNESİ KURUMLARIMIZI, SUYU BİTMİŞ TULUMBAYA SU KAYNAĞI YAPAMAZ.

Çay İşletmeleri Kurumu ve Eti Maden İşletmeleri, Cumhuriyetimizin iki güzide kuruluşudur. Ekmek teknelerimizin dış borçlara kurban edilmesini istemiyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.