Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

BAHAR GELDİ…

BAHAR GELDİ…

Bahar geldi. Uzun ve sert bir kıştan sonra bahara ulaştık.

Bahar demek; tabiatın yenilenmesi, toprağın, nebatın ve hayvanatın uyanması demek.

İnsanoğlunun da içinin umutla dolduğu, heyecanla geleceğe baktığı günlerdir bu günler.

Yani olması gereken budur. Kendi penceremizden baktığımızda, kamu çalışanları penceresinden, bu baharı ve heyecanı çok da yaşayıp hissedebildiğimiz söylenmez maalesef.

Yaptığımız saha çalışmalarında, Türkiye’nin dört bir yanından, her meslek ve unvan grubundan  kamu çalışanı arkadaşımızla temas etme imkanı buluyoruz malumunuz. Bu bire bir temaslar, bize, memurumuzda var olan psikolojiye bizzat şahit olma imkanı da vermektedir.

En üstten en alta her kademede bulunan kamu çalışanı arkadaşlarımız için bahar çok uzak görünmektedir. En azından hissedilen durum bu.

Normalde ne olması gerekirdi?

Malumunuz bu sene toplu sözleşme yılı. Kamu çalışanlarının, başta maaş zam oranlarının da belirleneceği, özlük haklara dair her türlü konunun masaya getirilerek çözüm aranacağı bir yıl. Bu yaz 4. Dönem Toplu Sözleşme yapılacak. Ama sonucu bilinen bir maça çıkılacak gibi bir bakış var memur arkadaşlarımızın gözünde.

Böyle olmasını da çok yadırgamamak lazım. Zira; geçen toplu sözleşmeden bugüne kadar hayata geçirilemeyen meddeler, bunların gerçekleşmesi için yetkili sendikaların vermediği mücadele, siyasetin gerçek mücadele sergileyen bizlerin talep ve baskılarına karşı duyarsız olmaları, bu sonucu doğurmaktadır.

Ey yetkili sendikalar !

Lütfen bu sefer şaşırtın bizi!

Saha da hiç görmesek de, Toplu Sözleşme Masasında şakadan da olsa mücadele ediyormuş gibi davranın.

Yoksulluk sınırının 5 Bin TL olduğu ülkemizde, enflasyon altında hayat mücadelesi veren kamu çalışanına tatmin edecek zammı alın!

Kadro bekleyen çalışanların kadrolarını söke söke alın!

Liyakat esasına dayalı atamaları aman ha unutmayın!

Hayata geçmeyen maddeleri en kısa zamanda gerçekleşmesini sağlayın!

.

.

Bu maddeleri çoğaltarak sıralayabiliriz. Ama sizler yetki sahibi olduğunuz için zaten biliyorsunuzdur. Bizimkisi hatırlatma acizane.

Ama “ İş Güvencemiz” konusundaki hassasiyetimizi özellikle vurgulamakta fayda var. Değişen yönetim sistemi ile ciddi manada gündeme gelecek ve bizler için hayati önem arz eden bu konuyu da kökten çözerseniz müteşekkir oluruz.

Biz şundan çok eminiz.

Yetkili Sendika bizleri şaşırtmayacak. Beklentilerin karşılanması bir yana, tiyatrodan öteye geçmeyecek görüntülere şahit olacağız. Maalesef.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Enerji Sen olarak bizler, yetkili sendikaymışçasına, yüzbinlerce üyemizden  almış olduğu vekaleti en güçlü ve etkili şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.

Verilen bu mücadele camiamıza karşı duyulan saygı ve verilen değer olarak kendini göstermektedir.

Şunu da son söz olarak dile getirmek istiyorum;

Önemli olan “ Kemiyet değil, Keyfiyettir.”

 Sendikal mücadelenin gerçek adresi Türkiye Kamu Sen ve bağlı sendikalarıdır.

                                                                                              Celal Burak OĞUZHAN ( Genel Başkan Yardımcısı)

                                              

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.