Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

TÜRK ENERJİ-SEN BAŞKANLAR KURULU ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

9 Temmuz 2017
921 kez okundu
TÜRK ENERJİ-SEN BAŞKANLAR KURULU ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. için yorumlar kapalı

Türk Enerji-Sen Başkanlar Kurulu Genel merkez yöneticilerimiz ve şube başkanlarımızın katılımıyla, 8 Temmuz 2017 tarihinde Ankara’da toplanarak gündemindeki konuları değerlendirmiştir.
Genel başkanımız Mehmet Özer’in açılış konuşması ile başlayan toplantımızda;
Genel başkan yardımcılarımızın sekretaryaları ile ilgili bilgilendirme yapmalarından sonra şube başkanlarımız şubeleri ile ilgili bilgi vermişlerdir.
TÜRK ENERJİ-SEN; SÜREKLİ OLARAK VATAN, CUMHURİYET VE DEMOKRASİ KAYGISI BULUNAN 5.900 YÜREKLİ VE FEDAKAR MEMURUN OLUŞTURDUĞU MİLLİ BİR HAK ARAMA KURULUŞUMUZDUR.
Genel başkan Özer; açılış konuşmasında, “Türk Enerji-Sen; sürekli olarak Vatan, Cumhuriyet ve Demokrasi kaygısı bulunan 5.900 yürekli ve fedakar memurun oluşturduğu milli bir kuruluşumuzdur”.
Bu milli ve demokratik kitle kuruluşumuza omuz veren üyesinden işyeri temsilcisine, il ilçe temsilcisinden şube yöneticilerine, şube başkanlarından genel merkez yöneticilerine kadar tüm sendikamız üyelerine teşekkür ederiz. Hepsini kutluyoruz.
Memurlarımızın büyük bir bölümü” biat et, rahat” mantığı ile sarı sendikalar a üye olurken, 5.900 yürekli ve duyarlı arkadaşımız sendikamıza üye olarak destek vermişlerdir. Memurlarımız ve ülkemiz, bu duyarlı arkadaşlarımıza çok şey borçludur.
Sendikacılık faaliyeti olarak yapılması gereken her türlü çaba gösterilmiştir. Sendika olarak hak arama noktasında ve demokratik kitle örgütü olarak da toplumsal olaylarda üzerimize düşen sorumluluğu göstererek olmamız gereken her yerde olduk. Ancak, bu çabalarımız memur arkadaşlarımızdan hak ettiği desteği almamıştır.
Kamu Görevlilerinin sorunları, 3. Dönem Toplu Sözleşme Mutabakat Metninin uygulanmayan maddeleri, 4. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerimiz ve 15 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen üye sayılarının değerlendirildiği toplantımız, Genel Başkan Mehmet Özer’in kapanış konuşması ile son bulmuştur.
Toplantımızın tüm kamu görevlilerine ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyoruz.
TÜRK ENERJİ-SEN BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ:
Sendikamız Başkanlar Kurulu; şube başkanlarının katılımıyla 8 Temmuz 2017 tarihinde Ankara’da toplanmış, gündemindeki konuları değerlendirerek alınan kararları kamuoyu ile paylaşmıştır.
1-Kamu Görevlilerinin T.C. Anayasasının 125. ve 128. maddelerinden kaynaklanan iş güvencesi, geliştirilerek devam etmelidir. Bazı kurumların ana statülerinde yeniden yapılanma adına yapılan değişiklikler esnasında iş güvencesi ve sendika üyeliği hakkımız korunmalıdır.
2-Hizmet Kolumuzdaki kurumlarda yapılan liyakatsiz ve siyasi atamalar sonlanmalıdır. Büyük bir bölümü mal ve hizmet üretimi yapan bu kurumlarımızın yönetim kademesindeki zafiyet, kurum personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekle birlikte ülke ekonomisinde de kayıpların yaşanmasına sebep olacaktır.
3-Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik’te yapılan değişiklik ile müdür ve daha alt görevlere atamalarda yazılı sınav ile birlikte sözlü sınav yapılması uygulamasına geçilmesi keyfiyeti ve torpili tetiklemiştir. Memurlar arasında tedirginlik yaratan sözlü sınav uygulaması derhal sonlandırılmalıdır.
4- Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı en kısa zamanda gerçekleştirilmelidir.

5-Türkiye Varlık Fonunun kurulması ve KİT’ lerin fon kapsamına alınması söz konusu kurumlarda görev yapan personeli mağdur edecektir. Bu nedenle Hizmet kolumuzdaki Eti Maden Genel Müdürlüğü ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü fon kapsamından çıkarılmalıdır.
6- KİT’ lerde görev yapan sözleşmeli personelin ücret guruplarının yeniden belirlenmesi ve ücret guruplarının 5’ den 3’ e düşürülmesi Memur-sen’ in teslimiyetçi tutumu nedeniyle gerçekleşmemiştir. Toplu Sözleşme hükmü gereğince sözleşmeli personel ücret guruplarının yeniden belirlenerek personelin mağduriyeti giderilmelidir.
7- 4-C statüsünde görev yapan personele verilen kadro sözü ve Ek Ödeme sorunu çözülmelidir.
8- Kamu kurumlarında görev yapan Yüksekokul mezunu işçilerin memur kadrolarına ve sözleşmeli personel pozisyonlarına atanmaları sağlanmalıdır.
9- Şehit yakını ve Gazilerin öğrenimlerine uygun kadrolarda istihdam edilmesi sağlanmalıdır.
10- OHAL kararnameleri ile açığa alınan personelin soruşturma işlemlerinin daha seri şekilde yapılarak suçu olmayanların mağduriyetlerinin önlenmesi hususunda çaba gösterilmelidir.
11- Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı personelinin mevzuattan kaynaklanan hakları eksiksiz uygulanmalıdır.
12- KİT’ lerde değişik isimler altında ödenen ek ödemeler, tüm personeli kapsayacak şekilde yaygınlaştırılmalıdır.
Kamu Görevlilerine önemle duyurulur.

 

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişiGörüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.