Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

YİĞİT YÜREKLİLERE

YİĞİT YÜREKLİLERE

Kıymetli Kader Arkadaşlarım

         Öncelikle kurban bayramınızı tebrik ediyor, teşkilatımıza, milletimize, devletimize islam coğrafyasına hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bayram günü, kalleşliğini bir kez daha ortaya koyan PKK terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit olan yiğit Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ocaklarına ateş düşen ailelerine sabır diliyorum. Bu vesile ile yıllarca sendikamıza emek vermiş ve bu bayramda aramızda olamayan ebediyete intikal etmiş tüm arkadaşlarımızı rahmet minnet ve saygı ile anıyorum.Mekanları cennet olsun.

        DEĞERLİ ARKADAŞLAR

        Türkiye’de memur sendikacılığı maalesef bir kez daha sınıfta kalmıştır. Üzülerek ifade etmek istiyorum ki fazlada bir şey beklemiyordum.

Tüm Kamu çalışanlarının malumu olduğu üzere 22 Ağustosta ‘’BUÇUK SEN’’ tarafından imzalanan 4. Dönem toplu sözleşmesi; daha önce imzalanan 3 sözleşmede olduğu gibi yine hüsranla sonuçlanmıştır.

Sendikamız hizmet kolunda ise kelimenin tam anlamı ile bir fiyasko yaşanmıştır. Hani Anadolu’ muzda derler ya ‘’Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker” diye 4 DÖNEM VE KOSKOCA 8 YILIMIZI HEBA ETTİLER. HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN !.. Kamuda en düşük ücreti alan ve yaklaşık 10.000 memurun çalıştığı DSİ Genel Müdürlüğü çalışanlarına yüzdelik oran dışında elde edilen tek bir kazanım yoktur. Bunun izahı da yoktur.

Diğer hizmet kolu kurumlarımızda ise MKEK, TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, TKİ, MTA,ATOM ENERJİSİ, ETİ MADEN,TTK, ANT, PATENT, TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI, ENERJİ BAKANLIĞI, BİL.SAN. ve TEKN. BAKANLIĞI,KOSGEB çalışanları için kazanım sağladık diye yazılan çizilenleri toplasanız ceviz kabuğunu bile dolduracak şeyler değil.

Olayın daha da vahim olanı imzalanan toplu sözleşmeye tepki olarak Sendikasından istifa eden memur arkadaşlarımıza Enerji Bir Sendikası Başkan vekilinin fare benzetmesi yapması ve tehdit etmesi; Türk memur sendikacılığı tarihine kara bir leke olarak düşmüş ve tarihteki talihsiz yerini almıştır.

Bu arada tehditden dolayı Hepimiz de çok korktuk !!! Sizden korkan sizden beter olsun elinizden geleni yapmazsanız namertsiniz. Bizde diyoruz ki  Biat ETMEYECEĞİZ– KORKMAYACAĞIZ—YILMAYACAĞIZ—YORULMAYACAĞIZ. Herkesin bir hesabı var ise Allah’ında bir bildiği var, Allah var kaygı yok bilenlerdeniz.

Kabul edilmesi asla mümkün olmayan bu seviyesiz hadiseyi şiddetle ve nefretle kınıyor, takdirini ise siz kamu çalışanlarının vicdanlarına bırakıyoruz.

DEĞERLİ ARKADAŞLAR

            Genel Merkez Yönetim  kurulunun kararı ile Sendikamızın 6. Olağan Genel Kurul süreci başlatılmıştır. 27 Eylül de delege seçimleri ile başlayacak olan süreç 28 Ekim tarihinde Şube Genel Kurulu ve 13-14 Ocak tarihinde Türk Enerji Sendikamızın 6. Olağan Genel Kurulu ile sonuçlanacaktır.

Yapılacak genel kurulun Birlik ve beraberliğimize vesile olması, şölen havasında geçmesini temenni ediyorum. Bizim bizden başka sırtımızı dönecek kimsemizin olmadığını ve o şuurla hareket etmemiz gerektiğini asla unutmamalıyız.

5967 yiğit yürekli arkadaşımızın her biri birbirinden değerli ve kıymetlidir. Yine her arkadaşımız her görevi yapabilecek düzeyde güven veren değerdedir.

Şimdiye kadar görev yapan ve yeni dönemde görev almayacak arkadaşlarımıza sendikamıza yaptıkları hizmetlerden dolayı şahsım ve teşkilatımız adına teşekkür ediyor, yeni dönemde görev alacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. YÜKSEK HEDEFLERE YELKEN AÇAN YİĞİT YÜREKLERİN; UZAK DÜŞÜNCELERİNİN YAKIN OLMASI DİLEKLERİMLE tüm teşkilatımıza selam ve saygı sunuyorum. Allah’a emanet olunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.