Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

EÜAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE “YÜKSEK GERİLİM İLAVE ÖDEMESİ” OLARAK YAPILAN ÖDEMELERİN, PERSONELDEN GERİ TAHSİL EDİLMEMESİ İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.

6 Eylül 2017
749 kez okundu
EÜAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİNE “YÜKSEK GERİLİM İLAVE ÖDEMESİ” OLARAK YAPILAN ÖDEMELERİN, PERSONELDEN GERİ TAHSİL EDİLMEMESİ İÇİN GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR. için yorumlar kapalı

Yüksek Gerilim Tazminatı ödemeleri krizi bitmek bilmiyor.

3.Dönem Hizmet Kolu Toplu Sözleşmesi ile gündeme gelen ve uygulamadaki sıkıntılarla çalışanları memnun etmeyen yüksek gerilim ilave ödemesi konusunda yeni bir hata, yine bir yanlış uygulama!

EÜAŞ Genel Müdürlüğüne bağlı İşletme müdürlüklerinde görev yapan personele “Yüksek Gerilim İlave Ödemesi” adı altında daha önce ödenip sonradan maaşlarından tekrar yapılan kesintilerle ilgili yaptığımız itiraz EÜAŞ tarafından reddedilmiştir.

“Yüksek Gerilim İlave Ödemesi” yapılan bazı personelden, Teftiş Kurulu raporu doğrultusunda geriye dönük olarak, yapılan ödemelerin tahsil edilmesi yeni bir hukuksuzluk oluşturmaktadır.

Yapılan bu yanlışlığın düzeltilmesi için17.08. 2017 tarihinde Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürlüğü’ne yazdığımız yazı, maalesef sonuç vermemiştir.

  1. Dönem Toplu Sözleşmede muğlak olan “Yüksek Gerilim İlave Ödemesi” hükmünün; tüm bu tartışmalı uygulamadan sonra, 4. Dönem Hizmet Kolu Toplu Sözleşme metninde de aynı şekilde yer alması oldukça düşündürücüdür.

Türk Enerji-Sen olarak, Hizmet Kolu Toplu Sözleşmesinde taraf olan sendikanın ihmali nedeniyle yaşanan mağduriyetin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Hukuki mücadelemiz devam edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.