Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

BÜYÜK BİR AİLENİN ÜYELERİYİZ…

 

13-14 Ocak 2018 Tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Türk Enerji Sendikamızın 6. Olağan Genel Kurulu, Ülkemizin dört bir yanından gelen değerli üst kurul delegelerimiz ve kıymetli misafirlerimizin katılımıyla büyük bir aileye yakışır samimiyet ve dostane bir havada gerçekleşmiştir.

Genel Kurul sonucu, yıllardır bir neferi gibi hizmet ettiğim Türk Enerji Sendikamızın Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine değerli delegasyonun teveccühü ile seçilme şerefine nail oldum.

Sendikamıza gönül vermiş, yıllardır bizlere desteklerini esirgemeyen üyelerimizin dört yıllığına yönetimimize emanet ettikleri sendikamızı, Genel Başkanımız Sayın Mustafa TÜMER Bey’in önderliğinde yeni seçilen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarla birlikte bir adım daha ileri götürmek için var gücümüzle çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Görevde olacağımız süre boyunca; üyelerimizin ekonomik hak ve menfeatlerini gözeterek genişlemesine katkı sağlamak, demokrasinin korunarak yerleşmesi ile sosyal adaletin gerçekleşmesine ayrıca çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasına hizmet etmek için çaba sarf etmek, milli ve manevi değerleri gözeterek toplum ve çalışma barışını tesis etmek, kamu yönetiminde etkin ve verimli çalışmanın sağlanması için çözüm önerileri geliştirerek sendikamızı daha ileri bir noktaya taşımak kısacası çalışanların hak ve menfaatleri için sendikacılık adına yapılması gereken her ne varsa yasalar çerçevesinde yapmak  önceliğimiz olacaktır

Büyük bir ailenin üyeleriyiz, bir birimizden farkımız yok. Kimimiz temsilci, kimimiz sade üye, kimimizde genel başkan. Tek amacımız sendikamızı ileriye götürmek bunu yaparken de bir birimizi kırmadan, ortak paydada buluşarak kısacası Sevgimizi, saygımızı, ekmeğimizi aşımızı paylaşarak bu mücadeleyi yürütmek ve sendikamızı büyütmek. Bunun için bu zor süreçte birbirimize eskisinden daha çok destek olmalı birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeliyiz.

Bu güne kadar sendikamıza gönül vermiş ve görev yapmış olan genel merkez yöneticilerimizin kendi güçleri ölçüsünde samimiyetle çalıştığına yürekten inanıyorum, insanların eksiklerini veya açıklarını bulmak karalamak çok kolay.

Ne zaman taraf olsak karşımızdakilerin doğrularını görmezden geliyoruz. Dünyada kusursuz iki insan vardır. Biri ölmüştür, diğeri de doğmamıştır. Bu nedenle gece gündüz Ülkemizin dört bir yanını dolaşan, üyelerin sorunları ile ilgilenen kurum kurum gezen gücü ölçüsünde sendikamıza hizmet eden tüm başkanlarımdan allah razı olsun, bu vesile ile görevi bırakan önceki Genel Merkez Yönetimini emeklerinden dolayı saygıyla selamlıyorum.

Yüce Allah vatanımıza, milletimize ve sendikamıza hizmette bizlere yardımcı olsun. Bir yerlere gelmek adına insanlığımızı kaybettirecek hata yaptırmasın, doğru bildiğimiz yoldan ve adaletten ayırmasın. Mevla şu anda terörle mücadele eden şanlı ordumuzun yar ve yardımcısı olsun.

Saygılarımla

Osman KILIÇ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.