Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

GENEL KURULUN ARDINDAN…

 

Genel Kurulun Ardından…

Sendikamız bir Genel Kurul sürecini daha mücadelelerle, heyecanlarla geride bıraktı. Bundan sonraki süreçte tazelenen yönetim ile sahada etken ve kurumlarda etkili sendikacılığı hedefliyoruz.

İşkolumuzda yer alan kamu kurumlarında siyasetin taşeronluğuna soyunmuş bir sendikal yapının yıllar üzerine yarattığı erozyonu, yıpranmışlığı görmemek mümkün değil. Bu eksende Sendikamızın üzerindeki sorumluluğun misliyle arttığını söylemek abartı olmayacaktır.

Koltuğunu korumak endişesini, oturduğu odayı değiştirme fikrini, tayin terfi emellerini yada birilerine şirin görünmek kaygısını sendika tercihine indirgeyerek memurun alınterinin masada peşkeş çekilmesini sağlayan zihniyet; maalesef 1992’de doğup 2001’de emeklemeye başlayan memur sendikacılığının ayağa kalkmasına engel olmuştur.

Netice olarak kamuda; Toplu Sözleşme dönemlerinde dahi eylem ortaya koyamayan, kazanım diyerek önüne konulan boş maddelere tepki gösteremeyen, kendi kendine mutluluk oyunu oynayan bir çoğunluk kitlesi oluşmuştur.

Kamu çalışanları olarak üzerimize düşen en büyük görev Kamu Kurumlarında adaletin, liyakatın sağlanması konusunda vereceğimiz mücadele olacaktır. Bizler sendikacılığın menfi çıkar ve menfaat üzerine değil, ekmek mücadelesi ve alınteri çerçevesinde ortak menfaatlerimiz üzerine olduğunu çalışanlara anlatmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.

Ve Sendikamız Genel Kurulunun ardından bu duygularla hepinize başarılar diliyorum.

 

Şuayip Deniz DEMİR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.