Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

SENDİKAMIZ, ŞEKER FABRİKALARI’NDAN MÜJDEYLE DÖNDÜ!

20 Temmuz 2018
485 kez okundu
SENDİKAMIZ, ŞEKER FABRİKALARI’NDAN MÜJDEYLE DÖNDÜ! için yorumlar kapalı

 

 

 

SENDİKAMIZ, ŞEKER FABRİKALARI’NDAN MÜJDEYLE DÖNDÜ!

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

 

Genel Başkanımız Mustafa TÜMER, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet ÇAĞLAROĞLU ve Şuayip Deniz DEMİR ile Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Fatih Mehmet KILIÇ ve Şube Başkan Yardımcısı i. Alperen EROĞLU’ndan oluşan heyet tarafından Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü Sayın Ergin İÇENLİ ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hasan ALTUNKALEM’e gündemli bir ziyaret gerçekleştirilmiştir

Yapılan ziyarette, özelleştirilen 13 Şeker Fabrikalarında görev yapan personelin durumu ile yakın zamanda şirkette gerçekleştirilen Görevde Yükselme Sınavı’nın açıklanması gibi Şeker Sanayi çalışanlarını yakından ilgilendiren konjonktürel hususlar masaya yatırılmıştır.

Heyetimizi büyük bir misafirperverlikle kabul ederek ağırlayan Genel Müdür İÇENLİ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek özelleştirilen Şeker Fabrikalarının devir işlemlerinin devam etmekte olduğunu, bu fabrikalarda görev yapan personelin ise hiçbir ayrımcılığa tabi tutulmaksızın ilgili mevzuat gereği İhtiyaç Fazlası Personel olarak diğer kamu kurumlarında unvanlarına uygun kadrolara atanmak üzere Devlet Personel Başkanlığı’nın havuzuna aktarılacağını belirtmiştir.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARI AÇIKLANIYOR

Ziyaret gündeminin bir diğer maddesini ise uzun süredir sendikamızın gündeminde olan Görevde Yükselme Sınavı sonuçlarının açıklanması hususu oluşturmuştur. Heyetimizin uzun zamandır sürdürdüğü ısrarlı tutumun sonuç verdiği görüşmede, Genel Müdür Sayın Ergin İÇENLİ tarafından Görevde Yükselme Sınavı sonuçlarının bugün açıklanacağı belirtilmiştir. Bilindiği gibi Görevde Yükselme Sınavları, mülakat aşaması dahil tamamlanmış ancak 13 fabrikanın özelleştirilmesi ve 24 Haziran Genel Seçimleri nedeniyle sürüncemede kalmıştı.

TÜMER: KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Yaklaşımlarından dolayı Genel Müdür Sayın Ergin İÇENLİ’ye teşekkür eden Genel Başkanımız Mustafa TÜMER, alınan kararın, sendikamızın önemli bir başarısı olduğunun altını çizerek, “Açıklanacak sonuçların liyakati gözeten ve hakkaniyetli sonuçlar olacağına dair inancımız tamdır. Şeker sanayisine yıllardır hizmet veren, görevinde yükselmeyi hak eden arkadaşlarımızın hak ettikleri terfii alacaklarına inanıyoruz. Sonuçların açıklanması ile birlikte büyük bir mağduriyet ortadan kalkacaktır. Özellikle özelleştirilen fabrikalarımızda, İhtiyaç 

 

Fazlası Personel olarak Devlet Personel Başkanlığı havuzuna aktarılacak arkadaşlarımız, inşallah diğer devlet kurumlarında hak ettikleri kadrolarda görev yapacaklar. Taleplerimize tepkisiz kalmayarak büyük bir mağduriyetin önüne geçen Genel Müdürümüz Sayın Ergin İÇENLİ’ye teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bu mücadelede yanımızda kararlılıkla duran dava arkadaşlarımı kutluyorum, herkese hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından Genel Başkanımız Sayın Mustafa TÜMER tarafından, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Sayın Ergin İÇENLİ’ye, Kur’an-ı Kerim ve Şanlı Türk Bayrağı hediye edildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.