Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET ERSOY’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK

19 Temmuz 2018
333 kez okundu
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET ERSOY’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK için yorumlar kapalı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti.

 

KAHVECİ: BAKANLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA HER TÜRLÜ KATKIYI SAĞLAMAYA HAZIRIZ

 

Bakan Ersoy’a hayırlı olsun temennisinde bulunan Genel Başkan Önder Kahveci ve beraberindekiler gündemi ve çalışma hayatını yakından ilgilendiren konuları değerlendirdiler. Kahveci,

 

“Yeni kabinenin oluşmasıyla birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen kıymetli bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz.  Binlerce yıllık zengin geçmişimizle kültürel miraslarımızın korunup gelecek nesillere aktarılması, Anadolu toprakları üzerinde yerleşmiş medeniyetlerin bıraktığı izlerin yaşatılması noktasında sayın Bakanın önemli çalışmalara imza atacağından şüphemiz yoktur.

 

Sayın Bakanımızın sektörde yaşanan sorunları bildiğini ve bu sorunlara çözüm yollarını en uygun şekilde uygulayacağını ümit ediyoruz. Bakanlık ve Bakanlığa bağlı kurumların çalışanlarının yaşadığı sıkıntıların çözümü noktasında kararlı adımlar atılacağını öngörüyoruz.  Turizmin ve sanatın gelişmesinin, Bakanlık çalışanlarının koşullarının iyileştirilmesi ile bağlantılı olduğunu düşünüyoruz.   Kültür ve Turizm hizmet kolunda görev yapan kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü için ivedi adımlar atılması en büyük arzumuzdur. Sayın Bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

 

ERSOY: BAKANLIĞIMIZDA VE KURUMLARIMIZDA SENDİKAL AYRIMCILIĞIN LAFI BİLE GEÇEMEZ.

 

Türkiye Kamu-Sen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Ersoy, her türlü katkıya hazır olduklarını belirterek, sorunların ortak akılla çözülmesi için diyalog yollarının her zaman açık olduğunu söyledi. Bakanlık ve kurum çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için Türkiye Kamu-Sen ile ortak hareket etmeye hazır olduklarını ifade eden Bakan Ersoy, sendikal ayrımcılığın söz konusu bile olamayacağını, kurumlarda liyakat ve kariyer esasının baz alınarak çalışmaların yürütüleceğini belirterek, “amacımız çalışanlarımızın da katkısıyla kültür ve turizm hizmet kolunda işlerin en hızlı şekilde yürütülmesidir”  dedi.

 

Türk Kültür Sanat Sen Genel Başkanı Uğur Yıldırım bakanlık çalışanlarını sorunlarını içeren bir dosyayı Bakan Ersoy’a sundu.

 

Ayrıca, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’da Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarını içeren dosyayı Sayın Bakana sundu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.