Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMUNDAN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET

11 Ekim 2018
85 kez okundu
KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMUNDAN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET için yorumlar kapalı

Kamu Denetçiliği Kurumu  Başdenetçisi Şeref Malkoç ve beraberindeki heyet genel merkezimizi ziyaret etti. Genel Başkan Önder Kahveci ve sendikalarımızın genel başkanları tarafından karşılanan heyet  “hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

 

Karşılıklı görüş alış verişinde bulunulan ziyarette, kamu çalışanlarına yönelik sıkıntılar da ele alındı. Genel Başkan Önder Kahveci, özellikle sendikal ayrımcılığa dikkat çekerek, kurumlarda çalışanların yaşadığı sorunları anlattı. Kamu Denetçiliği Kurumunun  idarenin hizmet kalitesini arttırmak, hukukun üstünlüğü ilkesinin sağlanmasını temin etmek ve insan odaklı yönetim anlayışının oluşmasını sağlamak için var olduğunu vurgulayan Kahveci,” iyi yönetim ilkelerinin yerleşmesi için sağduyulu, tarafsız bir anlayışla işlerin yürütülmesi gerekir. Kamu çalışanlarının yaşadığı özellikle sendikal baskılar giderilmelidir” dedi.

 

Şeref Malkoç da kendilerini kabul eden Türkiye Kamu-Sen heyetini teşekkürlerini sundu. Genel Başkan Önder Kahveci’nin dile getirdiği sıkıntıları hassasiyetle dinleyen Şeref Malkoç, “kamu çalışanlarının haklarını koruma noktasında göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka önemlidir. Bizlerin görevi, kurumlarda hakkaniyete dayalı bir yönetim anlayışını geliştirmektir. Bu noktada sizlerin katacağı birçok önemli unsur bulunmaktadır. Anlatılanların dikkate alınacağını önemle belirtmek isterim” dedi.

 

Ziyarette, başta çalışma hayatı olmak üzere gündemdeki diğer önemli konu başlıkları da görüşüldü.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.