Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

BU YALAKALIK MALUM-SEN’İ KURTARMAZ

22 Ekim 2018
374 kez okundu
BU YALAKALIK MALUM-SEN’İ KURTARMAZ için yorumlar kapalı

Genel Başkanımız Mustafa Tümer; Andımız ile ilgili sosyal medya da açıklamasında şunları söyledi.

Meseleye sadece siyasi yada sendikal bir anlayış ile bakmak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın milli olma şuuru ile devlete, millete beka anlamında sahiplik ve ilkeli olma noktalarında mutlak suretle zafiyet yaratacaktır ki; zaten Andımızın okunmadığı son beş yılda bu görülmüştür.
Sabah ayazda hafif yağmur altında Andımızı okumayan neslin sorunları ile devletimiz henüz tanışmamıştır.

Asıl sorun her zaman Milli ve yerli olunmaktan bahsedenlerin Milli ve yerli nesilden niye bu kadar korktukları dır.
“Dindar bir nesil yetiştireceğiz” diye devlet millet olma yolundaki en önemli ögeden uzaklaşılmasının mantıklı bir izahı da yoktur.
Kaldı ki dindar nesil dedikleri yine bizim çocuklarımızdır. Elbette dinini de öğrenecek Ancak dünyada o kadar çok örnekleri var iken bugün devşirme ABD’nin anayasasındaki birinci şartı milliyet kavramı ve vatandaşlık yeminidir.Dinine inancına bakmaz karışmaz.
Osmanlı imparatorluğunun en güçlü olduğu dönemlerde böyle değil miydi.
Millet olma özelliği olmayan Ümmet olgusu ile yetişen Suriyelilerin ülkesi savaşta iken ülkemize kaçarak deniz kenarlarında fink atmalarının altında yatan esas sorunda budur.

Çok net olan bir şey var ki tartışılmaz, tüm dünya ülkelerinde devlet Millet olabilmenin yolu kendi milli benliğini oluşturmaktan geçmektedir.
Bunu yapmayan ülkelerin ne durumda olduğu da malumdur.

Buradan hareketle hükümet girdiği yanlış yoldan bir an evvel dönmeli. Ülkemiz önümüzdeki yıllarda yukarıda bahsettiğiniz sorunlar ile karşı karşıya kalmamalıdır.

Sendikal anlamda baktığımızda ise ülkemizin içine düşeceği kriz durumu bangır bangır geliyorum derken; yaşanacak ekonomik krizi öngöremeyen ve imzaladığı toplu sözleşme ile milyonlarca kamu çalışanı memurları mağdur eden malum sendikanın ise kurtarıcısı olmuştur. Fetö olaylarından sonra Hükümet ile olan aralarındaki soğukluğu ortadan kaldırabilmek adına bunu fırsat bilerek uzun zamandır yapamadıkları yalakalıklarının can simidi olmuş ve bu nedenle mal bulmuş mağribi gibi sarılmışlardır. İşin esası budur.
Ancak soytarılığın lüzumu yok.
Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri söz konusu olduğunda bırakın sokağa çıkmayı, sesi soluğu çıkmayan müptezellerin 81 ilde ANDIMIZ okunmasın diye koydukları tepkinin başkada bir izahı olamaz.
Ancak lamı cimi yok. Bu yalakalık onları kurtarmaz asıl kamu çalışanları bu oyunu iyi görmeli bu haddini bilmezlere gereken tepkiyi koymalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.