Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ

3 Aralık 2018
789 kez okundu
AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ için yorumlar kapalı

 

“Malum-Sen” Genel Başkanı Sn. Ali Yalçın’ın, “Memnun-Sen” dışındaki sendikaların, Toplu Sözleşme toplantılarına katılmaması gerektiğine dair talihsiz açıklaması, memur sendikacılığı tarihimize kara bir leke olarak kaydedilmiştir.

“yetkili sendika” sıfatıyla oturdukları toplu sözleşme masalarında, Türk memurunun güvenini kötüye kullanarak, memurun değil iktidarın hakkını, hukukunu koruyanların, o masada başka birisini istememesi gayet normaldir.

Bilinmelidir ki Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri sendikal çekişmelere feda edilebilecek bir husus değildir. Bunu en iyi bilmesi gereken bir kişinin bu açıklamayı yapması ise kabul edilebilecek bir durum asla değildir.

Sn.Ali Yalçın bu açıklama ile kamu çalışanları adına hak arama ve mücadele etme noktasındaki samimiyetsizliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Utanmasa 2012 den bu yana yapılan 3 toplu sözleşmede imza attıkları fiyaskoları savunacak, başarısızlığının, beceriksizliğinin mazeretinide Kamu-Sen’e çıkartacaktır

Anlaşılan o ki Ağustos 2019’da yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerini başaramama korkusu şimdiden “Malum-Sen”i sarmıştır ancak korkunun ecele faydası olmayacaktır.

İktidarla oturduğu hiçbir toplu sözleşme masasından başarıyla kalkamayan, hükümetine karşısında eğilip bükülen “buçukçular”, 2019 toplu sözleşmesinde işleyecekleri suça hiç kimsenin şahit olmasını istemiyor olabilirler ama TÜRKİYE KAMU-SEN olarak Türk memurunun güvenini istismar edenleri kaçabildikleri yere kadar kovalayacağız.

TÜRKİYE KAMU-SEN, 4688 sayılı kanundan ve sayısı 400 bini aşan şerefli ve yiğit üyesinden aldığı güçle, Toplu Sözleşme masasında yerini alacak; “yetkili sendika” olarak önceki toplu sözleşmelerde memurun hakkını haraç mezat satanlara karşı, etkili sendika olarak kamu çalışanlarının toplu sözleşme masasındaki sesi olmaya haklarını savunmaya mücadele etmeye devam edecektir!.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.