Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

HAYIRLI YILLARINIZ OLSUN

Sevinci, hüznü, acı ve tatlı yaşananları ile 2018 yılını geride bırakıyoruz.
2018 yılı, parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş, Zeytindalı ve Fırat Kalkanı harekatları, 24 Haziran genel seçim ve sonuçları ile ekonomik kriz sonucu %25’in üzerine tırmanan enflasyon nedeniyle zorluklarla dolu bir yıl olmuştur.

Kamu çalışanları ne yazık ki bu yıl da unutulmuş, seçim vaatleri ile avutulmuş ve gelinen noktada artan enflasyon karşısında bir kez daha yenik düşürülmüş bir kez daha kayıpla karşı karşıya bırakılmıştır.

TÜRKİYE KAMU-SEN ve tüm sendikalarında yapılan genel kurullar neticesinde 2018 başında yaşadığı yenilenme ile gücünü arttırarak Türk memurunun umudu olmayı sürdürmüş, etkili sendikacılık anlayışı ile -3600 Ek Gösterge,
-Sözleşmeli çalışanların Kadroya alınması
-Mülakat uygulamasına son verilmesi, -Atamalarda Liyakatın dikkate alınması
-4/C den 4/B ye geçen personellerin haklarının kullandırılması,
-2018 kayıplarının telafisi için EK ZAM
-Memurlara bayram İkramiyesi verilmesi gibi bir çok konunun, kamu çalışanlarının ve siyasetin gündemine oturmasını sağlamıştır.

2018 yılında Yaşanan tüm olumsuzlukların geride kalması bir dahada yaşanmaması en büyük dileğimizdir. 2019 yılının yeni, yepyeni umutlarla birlikte gelmesi, hakkın ve haklının yılı olması ve hak mücadelesi verenlerin yılı olması beklentimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019 yılının Türkiye Kamu-Sen ve Türk Enerji-Sen teşkilatlarımıza, sizlere, ailenize,Türk Milleti’ne, son Türk Devleti’ne, kamu çalışanlarımıza ve fedakar üyelerimize sağlık, mutluluk, huzur bolluk ve bereket getirmesini, Ay yıldızlı Al bayrağımızı,ezan-ı muhammed’iyemizi başımızdan eksik etmemesini yüce Allah’tan dua ile diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.