Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

DÜN BAŞARAMADINIZ YİNE BAŞARAMAYACAKSINIZ

8 Nisan 2019
201 kez okundu
DÜN BAŞARAMADINIZ YİNE BAŞARAMAYACAKSINIZ için yorumlar kapalı

Bozuk saatin bile günde iki defa doğru gösterdiğini hepimiz biliriz. Anlaşılan o ki sarı sendika Memur-Sen bunu bile başaramamış. 2019 yılı Ağustos ayında 5.cisi yapılacak olan Memur toplu sözleşme toplantı tarihi yaklaştıkça çalışma hayatıda ısınmaya başlamış görünüyor.

Biz ısınma diyoruz ancak haksızlık da etmeyelim, önceki yapılan 4 toplu sözleşmede başarısız olan, memuru masada yalnız bırakan SARI SENDİKA Memur-Sen’i 5.ci toplu sözleşmede yine başaramama korkusu sarmış olacak ki ateş basmış karabasanlar çökmüş ne yapsamdan kurtulsamın telaşı ile ipe sapa gelmez işler ve sözüm ona paneller düzenleyerek dikkatleri başka yöne çekmenin çabası ve gayreti içerisine girmiştir.

Sarı Sendika yönelticilerinin yaptıkları panelle ilgili ilk bakışta hayırlara vesile olur inşallah demiştik; ancak panelin adı ile konuşulanların aynı şey olmadığını gördüğümüzde bu güne kadar olduğu gibi bir kez daha yanılmadığınızı anlamış olduk.

Memur-Sen Genel Başkanı bahane üretmek yerine işini yapmalı yapamıyorsa yapanlara saygı duymalıdır. Toplu sözleşme masasında kazanım sağladınızda bizmi engel olduk, %23’5 a imza atacaktınızda elinizimi bağladık.
Kendi beceriksizliğinizi, iş bilmezliğinizi gizleyebilmek adına; yasak savmak çalışanların tepkisini kırmak adına paneller düzenleyerek 4688 sayılı Kamu Çalışanları Sendikaları kanununun 29. Maddesinden aldığı cevaz ve 400 bin üyesinin desteği ile o masada yer alan Türkiye KAMU-SEN’in toplu sözleşme toplantılarına katılmamasını istemeniz asla hukuki değildir. Hakkınız yoktur haddiniz ise hiç değildir.

Gelinen nokta itibarı ile çalışma hayatında Memur-Sen’den İşveren Hükümet dışında hiç kimse memnun değildir. Halbuki hükümetin karşısında aynı safta yer alan aynı gemide olan sendikaların bir araya gelerek kamu çalışanları adına kazanım elde etmek için en azından toplu sözleşme masasında bir araya gelmesi gerekir iken bu müptezel SARI SENDİKANIN her dönem çalışanların değilde İşveren Hükümet tarafında yer alması gibi geçmişte yaptıklarına bakıldığında bu taleplerinede şaşırmamak gerektiğini düşünmekteyiz.

Sn. Ali Yalçın şunu iyi bilmelidir. Bu panel falan sizi kurtarmaz o masada mücadele edeceğiniz taraf Türkiye Kamu-Sen değil siyasi irade, yani hükümet olmalıdır. Ancak Korkunun ecele faydası yok, TÜRKİYE KAMU-SEN o Toplu Sözleşme Madasındaki yerini alacak ve bu yetkili sendikayız diyerek caka satan ancak her defasında kamu çalışanlarını masada pazarlayan bu sarı sendika zihniyetinin ipliğini pazara çıkarmaya devam edecektir.

TÜRKİYE Kamu-Sen Genel Merkezimiz Toplu sözleşme komisyonumuz marifeti ile 2019 Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme toplantısı öncesi AR-GE merkezi ile birlikte çalışmalarını çok ciddi ve kamu çalışanlarının ekonomik, özlük ve sosyal hak ve kazanımları doğrultusunda 5.ci toplantısınıda yaparak çalışmalarına devam etmektedir.

TÜRKİYE KAMU-SEN’imiz kurucu değerlerinden ilke ve Ülkü’sünden taviz vermeden dün olduğu gibi bu günde yarında ülkemizin milli birliği, beraberliği, bekası ile kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri adına sorumlu ve etkili sendikacılık anlayışı ile memurlarımızın umudu olmaya devam edecektir.

Mustafa TÜMER
Türk Enerji-Sen Genel Başkanı T.Kamu-Sen Toplu Sözleşme Bşk.Yrd.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.