Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

“İŞ GÜVENCESİ” TÜRKİYE KAMU-SEN’İN SENDİKAL MÜCADELEDE KIRMIZI ÇİZGİSİDİR

19 Nisan 2019
719 kez okundu
“İŞ GÜVENCESİ” TÜRKİYE KAMU-SEN’İN SENDİKAL MÜCADELEDE KIRMIZI ÇİZGİSİDİR için yorumlar kapalı

 

Genel Başkanımız Mustafa TÜMER’in Sosyal medyada ki açıklaması;

Ülkemizde kamu çalışanlarının Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana en büyük kazanımı olan 657 sayılı Devlet memurları kanunun İş Güvenceci” diye bilinen ve aslında öyle olmayıp mahkeme kararları ile ancak gerçekleşebilen, güvenceli çalışmalarının ellerinden alınmak istenmesi maalesef yeni bir olay değil sonda olmayacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurların Kanunun değiştirilerek çalışma hayatının sorunlarının ortadan kaldırılması ortak isteğimizdir.
Netice itibarı ile 1938 yılında çıkartılan bu kanun revize edilmesine yenilenmesine güncellemek istenmesine elbette bizde istiyoruz. ayrıldığımız husus sadece 657 sayılı kanunun “İş Güvencesini” destekleyen maddesine dokunmayınız diyoruz.

Önceki yıllarda”Kamu reformu yasa tasarısı”adı altında kamuoyu gündemine iki defa getirilen iş güvencesinin kaldırılması meselesinin Cumhurbaşkanının 657 sayılı kanun var memuriyetiniz elinizden alınamaz sözü ile artık çözüldüğünü “İş Güvencesi” meselesinin TÜRKİYE gündeminden düştüğünün bir açıklaması, bir teminatıdır diye düşünüyoruz.

Türkiye Kamu-Sen,konunun gündeme geldiği ilk günden itibaren”İŞ GÜVENCESİ” meselesinin olmazsa olmaz Kırmızı çizgimiz olduğunu her fırsatta kamu çalışanları ile paylaşmıştır.
Bunun adı kamu çalışanlarının yanında sendikal bir duruştur. Bu husus Yıllarca böyle oldu bundan sonrada böyle olmaya devam edecektir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.