Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

TÜRK ENERJİ-SEN 27.YAŞINDA ”KUTLU OLSUN”

18 Haziran 2019
100 kez okundu
TÜRK ENERJİ-SEN 27.YAŞINDA ”KUTLU OLSUN” için yorumlar kapalı

 

“Bizim İlkemiz: Önce ülkemiz” diyen TÜRKİYE sevdalılarının, 18 Haziran 1992 tarihinde bir araya gelerek, kararlılık, inanç ve samimiyetle kurduğu TÜRK ENERJİ-SEN’imiz, bugün 27 yaşında; işkolunda kamu çalışanlarına umut veren, köklü, güçlü ve tecrübeli
Sendikamızın kuruluş yıldönümü kutlu olsun!

HİZMET KOLUMUZUN GÜVENLİ SENDİKASI
Kurulduğu günden bu yana 10 No.lu Enerji-Sanayi ve Madencilik hizmet kolunun itibarlı, güçlü ve güvenilir sendikası olan TÜRK ENERJİ-SEN,
milli ve manevi hususlardaki dik duruşu, kamu çalışanlarının sosyal ve ekonomik alanlardaki hak ve menfaatleri noktasında ortaya koyduğu kararlı ve karakterli hak mücadelesi ile kendisini dost-düşman herkese kabul ettirmiş, hizmet kolumuzdaki kamu çalışanlarının gönlündeki yegane sendika olmuştur.

TÜRK ENERJİ SEN
Sendikamız, kamu çalışanı sendikacılığının kanuni altyapısının bulunmadığı, dolayısı ile kanun dışı veya suç olarak görüldüğü bir süreçte büyük emek ve fedakarlıklarla kurulmuştur. Bu inançla yurdun dört bir yanında farklı işkollarında faaliyet gösteren kamu çalışanlarının kurduğu sendikalarımız, TÜRKİYE KAMU-SEN çatısı altında toplanarak 27 yıldır kamu çalışanlarının haklarını koruma mücadelesini sürdürmektedir.

TÜRK ENERJİ-SEN, Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğü başta olmak üzere hizmet kolundaki kamu çalışanlarının haklarını kurucu değerlerinden asla taviz vermeden ilk günkü inanç ve kararlılıkla savunmaya, hak bildiği yolda yürümeye, doğru bildiğini korkmadan haykırmaya ve üyeleri için mücadele etmeye devam edecektir.

TÜRK ENERJİ-SEN mensupları, siyaset rüzgarında savrulmadan, eksen kayması yaşamadan, nefsi beklentileri ve ahlaksız teklifleri elinin tersi ile iterek ilkeli sendikacılığın Türkiye’deki öncüsü olmuştur. Bu vesileyle de tüm kamu çalışanlarının gönlündeki sendikası, geleceğe dair umudu olmuştur.

UNUTMAK TÜKENMEKTİR
Başta kurucu Genel Başkanımız Harun ÖNDER Bey olmak üzere kurucular kurulumuza ve sendikamızın kuruluşunda emeği geçen tüm dava arkadaşlarımıza büyüklerimize minnet, saygı ve şükranlarımızı sunuyor, ebediyete irtihal edenlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.
Hayatta olup da emeklilik, işkolu değişikliği vb. nedenlerle aramızda bulunmayan arkadaşlarımıza da sendikamıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantılarında sağlık huzur ve başarı diliyoruz.
Kuruluşumuzun 27. Yıldönümünde başarıya olan inancımızı tekrarlıyor, yılmadan mücadele eden Şube Başkanı, İl, İlçe ve İşyeri Temsilcilerimize başarılar temenni ediyor, TÜRK ENERJİ-SEN’imize birlik, beraberlik ve başarı dolu nice kutlu yıllar diliyoruz.

Yönetim Kurulu adına
Mustafa Tümer
Genel Başkan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.