Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

DSİ PERSONELİNİ ÜYELERİMİZİN GİYİM YARDIMLARINA AVANTAJ SAĞLADIK

19 Haziran 2019
391 kez okundu
DSİ PERSONELİNİ ÜYELERİMİZİN GİYİM YARDIMLARINA AVANTAJ SAĞLADIK için yorumlar kapalı

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Mustafa Tümer dahil

 

DSİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki *“2019 Yılı Giyim Yardımı”*, yetkili sendika iddiası taşıyan “Malum-Sen”in imzaladığı *Kurum İdari Kurul (KİK) Kararı* ile *2.026 TL.* olarak imzalanmıştır.

Önceki yıl yaklaşık ortalama *2.800 TL.* olarak gerçekleşen DSİ Giyim Yardımı’nın, *%20*’leri geride bırakan resmi enflasyon rakamlarına rağmen önceki yıldan *%30 daha düşük* gerçekleşmesi, sözde yetkili sendikanın, DSİ çalışanlarına verdiği bir başka zarar olarak işbirlikçilik listesindeki yerini almıştır.
Tartışmaya açık olan bu hususa takılı kalmayarak işin olumsuz tarafını bir yana bırakıp imzaya olumlu yaklaşan *”Yetkili değil, etkili sendikacılık”* yapmak üzere yola çıkan sendikamız *TÜRK ENERJİ-SEN*, bu konuyla ilgili de inisiyatifi almış ve DSİ çalışanlarının, sözde yetkili sendika nedeniyle uğradığı bu mağduriyeti gidermek adına gerekli çalışmaları yaptı.

TÜRK ENERJİ-SEN sendikamız tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, DSİ çalışanlarının “Giyim Yardımı” ödeneklerini karlı bir şekilde kullanabilmelerini teminen *Metropal Kurumsal Hizmetler A.Ş.* ile bir anlaşma yapıldı.

Bu anlaşmaya göre, *her DSİ çalışanı bireysel kararında serbest olmak kaydıyla*, DSİ çalışanları kendilerine sağlanan Giyim Yardımı’ nı Metropol Kurumsal Hizmetler A.Ş.’nin her ilde bulunan anlaşmalı giyim mağazaları ve gıda marketlerinden yapmaları halinde giyim yardımı olarak belirlenen 2.026 TL.’ye ek olarak sendikamızın girişimleri sonucu gıda marketlerinde harcamak üzere artı 421 TL. lik kazanım sağlandı. Toplamda ise üyelerimiz 2.447 TL. harcama hakkı elde etmişlerdir.

Metropol Kurumsal A.Ş.’nin her ilde bulunan anlaşmalı gıda ve giyim mağazalarının listeleri TÜRK ENERJİ-SEN Şube Başkanlarımıza e-posta olarak iletildi.
Sendikamızın üye listeleride ilgili firma ile paylaşılmış olup, TÜRK ENERJİ-SEN üyesi olmak ve Genel Merkezimizin imzaladığı protokoldeki hususlar yerine getirmek kaydıyla tarafınıza verilecek kart ile yapılacak alışverişlerde söz konusu avantaj sağlanacaktır.

Konuyla ilgili yaşanabilecek sorunlarda Metropal Kurumsal Hizmetler A.Ş. yetkilisi Murat İŞSEVER ile irtibata geçilebilecektir.
Sendikamızın girişimleri neticesinde sağlanan bu kazanımı aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde harcamanızı dileriz.
Not: Sendikamız Üyesi olmayan DSİ çalışanlarının bu kazanımdan faydalanabilmeleri için illerinde Şube Başkanlarımıza ulaşmaları gereklidir.
Yönetim Kurulu Adına
Mustafa TÜMER
Genel Başkan

Fotoğraf açıklaması yok.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Selami Yoğurtçu, Mustafa Tümer ve Mehmet Emin Güler dahil, oturan insanlar, oturma odası ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Selami Yoğurtçu, Ahmet Çağlaroğlu, Mustafa Tümer ve Mehmet Emin Güler dahil, gülümseyen insanlar, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Mustafa Tümer dahil, oturan insanlar, takım elbise, ekran ve iç mekan

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.