Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

UNUTMAK TÜKENMEKTİR

15 Temmuz 2019
174 kez okundu
UNUTMAK TÜKENMEKTİR için yorumlar kapalı

 

Genel Başkanımız Mustafa Tümer’in ”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” için Sosyal medyada yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

Türkiye Kamu-Sen heyeti olarak 15 Temmuz gecesi 51 kahramanını şehit veren Özel Harekat Başkanlığını 3.cü sene-i devriyesinde ziyaret ederek taziyelerimizi ilettik. Bu vesile ile 251 kahraman şehidimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin demokrasisine, milli birlik, beraberlik ve bekasına kasten böylesi alçaklıklar ne ilk nede son olacaktır.
Bu ve benzeri musibetlerden ders çıkartarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Milletinin, demokrasisinin ilelebet yaşaması ve yaşatılması adına ehliyetin, liyakatın adaletin tesis edildiği bir TÜRKİYE başta ülkemizi yöneten siyasi hükümet olmak üzere her siyasinin her siyasi partinin birinci önceliği olmalıdır ki bu ve benzeri acılar bir daha yaşanmasın.

Son Türk devletinin, Cumhuriyetinin geleceği kısa vadedeki siyasi çıkarlara heba edilmemelidir. 15 Temmuzun bir sonuç olmakla beraber, bir süreç olduğu; benim adamım, benim partilim, benim, hemşerim, “BENİM SENDİKALIM” benim cemaatim gibi uygulamaların 15 temmuz hain fetö kalkışmasının en büyük nedenleri olduğunda görülmüştür.

FETÖ ile mücadele sürecin başarılı olması ve yeniden yaşanmaması adına özelliklede kamuda ehliyet, liyakat ve adaletin tesis edilmesi artık tercihten öte bir mecburiyet olmuştur.
Ancak üzücü ve bir o kadarda düşündürücü olan, 15 Temmuz sonrası KAMUDA ehliyet ve liyakatta gelinen nokta maalesef beklentilerin çok uzağında ve sükut-u hayal olmasıdır.

Devlet olarak millet olarak birlik ve beraberliğimizi sağlayarak bu ve benzeri yapılanmaların karşısında daha hassas olmamız gerekmektedir. Siyasi iradedende gerekli dersi çıkartarak tedbirlerini almasını ve yüce Allah’tan bir daha bu millete böylesi acılar yaşatmamasını niyaz ediyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.