Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

BUNLARDAN NE KÖY OLUR NEDE KASABA

3 Ağustos 2019
147 kez okundu
BUNLARDAN NE KÖY OLUR NEDE KASABA için yorumlar kapalı

Genel Başkanımız Mustafa TÜMER’in sosyal medyadaki açıklamasıdır.

5. Dönem Toplu Sözleşme Toplantılarına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığında genel gündemle dün itibarı ile başlanmıştır. Toplantı ile ilgili bir değerlendirme yapmak gerekir ise Ben anladığımı yazayım siz yorumlayın.

Biz hepimiz Allah’a şükürler olsun inanmış iman etmiş insanlarız. Ancak benim anladığım sarı sendika bu işi Allah’a havale etmiş ve hükümet adına katılan kamu işveren heyeti ne verirse yine o meşhur şowlarını yapacak.. sonrası malumunuz.

Bu işlere evet bismillah ile başlayalım ama çok çabukta el pençe eyvallah demeyelim.
Bunlara kamu işveren heyeti kaşını kaldırsa salonu terkeder kaçar giderler. Görüntü bu inşallah biz yanılırız.

Dün toplantı masasında Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin Türkiye Kamu-Sen konfederasyonu ve kamu çalışanları adına taleplerimiz ve olmazsa olmazlar üzerindeki sunumu olmasa sendikacılık adına söz söylemek çok zordu.

Ancak onlar her ne yaparsa yapsın biz üstlendiğimiz sorumluluğun gereği o salonda kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri adına üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz. Kaçarlarsada kaçtıkları yere kadar kovalayacağız.

Değerli arkadaşlar,
Bu sarı sendikadan bir cacık olmaz ancak bundan daha önemli olanı kamu çalışanlarının bunu iyi görmeleri ve bu sarı sendikaya artık dur demeleridir.
Sözün kısası bendeki ilk izlenim bu. Bunlardan ne köy olur nede kasaba.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.