Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

YİNE BAŞARAMADINIZ BU KAFA İLE YÜZ SENE SONRA YİNE BAŞARAMAZSINIZ

 

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” derler. Kamu çalışanları 5. Dönem Toplu Sözleşme Toplantıları’nın başlaması ile birlikte kanaatlerimi paylaşarak “SARI SENDİKANIN” bu işi başaramayacağını yazmıştım. Kamu çalışanları adına yanılmayı çok isterdim ancak öyle olmadı ve yine aynı senaristler, aynı aktörler, aynı senaryoyu getirip önümüze koydular, sonuç yine başaramadılar !..

TEKLİFİ REDDEDİYORUZ
TÜRKİYE KAMU-SEN olarak Kamu İşveren Heyeti’nin kamu çalışanlarının mağduriyetini hiçe sayan komik teklifini kesinlikle kabul etmiyor ve bu teklifi yapan siyasi iradeyi yani hükümeti kamu çalışanları adına kınıyoruz.

ÖYLE YA DA BÖYLE İMZALAYACAKLAR
Hükümet adına teklifi sunan Kamu İşveren Heyeti’nin oranları açıklaması sonrası rolünün gereğini yapan (Patos Ali) namı değer buçuk Ali çok sürmez önceki dönem yaptığı gibi ağababalarını memnun etmek için imzayı atar ve olan yine dar ve sabit gelirli kamu çalışanlarımıza olur.

ÇARŞAMBADAN BELLİ OLMUŞTU
Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olur derler; 24 Temmuz tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na Konfederasyonların talepleri iletildiğinde sarı sendikanın taleplerine “eyvah” demiştik nitekim de öyle oldu. İstemekten ürken sarı sendikanın kamu çalışanlarına yapabileceği en büyük kötülük bu idi ve onuda maalesef yaptılar.

SENDİKACILIK YÜREK İSTER
Her zaman söyledik yine söylüyoruz; Sendikacılık başka bir şey değerli arkadaşlar, önce yürek ister, insanı ve yaptığınız işi sevmek ister, samimiyet ister, mücadele ister, hakkı ve haklıyı savunmak onların safında yer almak ister, “sendikacılık hakkı tutup kaldırmaktır” bunu ister.
Bütün bunları yapamıyorsanız kusura bakmayın adınızın ambleminizin hiç bir önemide itibarıda yoktur. Sizin için varsa bile bizim için yoktur.

KAMU ÇALIŞANLARI ARTIK BİR DERS VERMELİ
İstemesini bilmeyen, beceremeyen, ürken, korkan, temsil kabiliyeti ve mücadele azmi olmayan, ağababalarının gölgesi ve güdümündeki sarı sendikanın kamu çalışanlarına ve Türk memur sendikacılığına bu saatten sonra verebileceği bir şey kalmamıştır.
İnanmadığı TUİK rakamlarının bile çok altında bir teklife maruz bırakılan Kamu çalışanları; 5. defa memuru masada satan, yine başaramayan, yine hükümetin yanında yer alan bu müptezellere artık dur demeli, bunların tribüne oynamasına, timsah gözyaşlarına aldanmamalı ve tepkisini açıkça ortaya koymalıdır.

TÜRKİYE KAMU-SEN GÖREVİNİ YAPMIŞTIR
Türkiye Kamu-Sen 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde üzerine düşen sorumlu sendikacılık anlayışını en etkin şekilde yürütmüştür.
Bundan önce olduğu gibi bu günde güçlünün değil hakkın ve haklının yanında, memurlarımızın safında yerini almıştır. Sonuç her ne olursa olsun kamu çalışanlarının o masadaki sesi gerçek manada Temsilcisi olmuştur. Bundan sonrada memurlarımızın umudu olmaya devam edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.