Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

KARARI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR.

28 Ağustos 2019
82 kez okundu
KARARI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR. için yorumlar kapalı

Kamu Görevlileri Hakem Heyeti 24. Ağustosta başlayan 5 günlük çalışmasını tamamlamıştır. Kamu çalışanları üzerinde tam bir hayal kırıklığı yaratan 2020-2021 artış oranları için Hakem Kurulunda yapılan oylamada 5 ret oyuna karşılık 6 kabul oyu kullanılarak oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

Türkiye Kamu-Sen heyetini temsilen haksız, adaletsiz ve memurlarımızı hayal kırıklığına uğratan bu karara katılmayacağımızı kurul kararlarına şerh düşeceğimizi ifade ederek toplantıdan ayrıldık.

İşin Esasına bakılacak olursa yanlış 1. Ağustos 20. Ağustos tarihlerinde 20 günlük süreyi yönetemeyen müzakere ve mücadele edemeyen sarı sendikanın, Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin 1 Ağustos- 9 ağustos tarihlerindeki Toplu sözleşme toplantılarındaki uyarılarına kulaklarını tıkayan üç maymunu oynayan sarı sendikayı affetmek mümkün değildir.

Sarı sendikanın toplu sözleşme toplantılarında bütün uyarılarımıza rağmen görüşmeleri Kamu-Sen’den kaçırarak kapalı kapılar arkasında yürütmesi ve süreci yönetememesi başarısızlığın başlangıcı olmuştur.
Toplu sözleşmelerde 4688 sayılı kanun 33. Md. Değişik 6289/23md. Gereği görüşmelerde tutanak tanzim etmesini bile beceremeyen basiretsiz sarı sendika 5. Dönem Toplu sözleşme sürecinin sebebi olmuştur.

Değerli arkadaşlar
20.Ağustosta Toplu sözleşme sürecinin uzlaşmazlıkla sonuçlanması sonrası Kamu Görevlileri Hakem Heyetine başvuran Sarı sendika değil;
toplu sözleşme görüşmelerinin Yapılma Usul ve Esasları ile Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, Kamu Personel Danışma Kurulu, Kurum İdari Kurullarının Teşkili ve Esaslarına ilişkin Yönetmeliğinin 8.md. gereği Devlet Personel Başkanlığının düzenlediği tesbit tutanağı ile gidilmiş, Türkiye Kamu-Sen’imizi temsilende tarafıma gönderilen toplantı davet yazısının ekinde Devlet Personel Başkanlığının 21. Ağustos tarihli tesbit tutanağı gönderilmiştir. Sarı sendika tarafından hakem heyetine önce biz başvurduk meselesi külliyen yalan olup, DPB lığının yazısı 21.Ağustos, Sarı sendikanın yazısı ise 23.Ağustos tarihlidir.
Her ne olursa olsun toplu sözleşme süreci heba edilmiştir. Kamu-Sen’i toplatı salonunda istemeyen sarı sendika Allah bu ya Kamu Görevlileri Hakem Heyeti görüşmelerinde yan yana oturmak zorunda kalmış, her Konfederasyonun aynı eşit şartlarda toplantıya katılma hakkını tanımıştır.
Yani Hakem Kurulu kararları;
“SENDİKALARIN DEĞİL,HAKEM KURULU KARARIDIR” Ve Türkiye Kamu-Sen kararı kabul etmeyip, ŞERH DÜŞMÜŞTÜR.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.