Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

KAMU GÖREVLİLERİ HAKEM HEYETİ KARARININ TEK KAZANANI SARI SENDIKA OLMUŞTUR

29 Ağustos 2019
166 kez okundu
KAMU GÖREVLİLERİ HAKEM HEYETİ KARARININ TEK KAZANANI SARI SENDIKA OLMUŞTUR için yorumlar kapalı

Toplu sözleşme görüşmeleri başlamadan önce Türkiye Kamu-Sen başkanlar kurulumuzda tam bu senaryoyu konuşmuş kahin yada niyet okuyucu olmaya gerek kalmadan “SARI SENDİKANIN” çizilen karizmasını bozulan itibarını hükümet destekli nasıl düzeltileceği üzerinde senaryolar yazılacağını, bunun ilk basamağının kesinlikle imza atmamak olacağını konuşup tartışmıştık.

TAVANMI TABANMI SORUSUNUN CEVABI “ELBETTE TAVAN OLDU”
5. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri başlarken; memurların kafasında sarı sendikanın yine satacağı; diğer yanda 5 dönemdir Toplu sözleşmelere yetkili sendika olarak katılan Memur-Sen’in kafasında ise 4 dönemdir başarısız oldukları toplu sözleşmelerin psikolojik baskısı ve kamu çalışanlarının tepkisi karşılayamayacakları endişesi ile başlanılmıştır. Yani kısaca tavan ile taban arasında tercih noktasında idiler tavandan her zaman torpil beklentileri olduğundan tercihleri yine tavan olmuş tabanı yani memurları masada bir kez daha satmışlardır.

HADİ ORADAN YALANCI
Gelinen nokta itibarı ile sarı sendikanın Başkanı, utanmadan sıkılmadan suçlu aramaya çıkmış kamu işveren heyetine Kamu görevlileri hakem kuruluna atıp tutuyor. Sen önce bir kendine ve yaptıklarına bak. sokağa çık memurları dinle yazılan çizilenleri oku ondan sonra konuş.
Türkiye’de kime sorarsanız sorun hatta kamu çalışanı olmayanlarada sorsanız bu meselenin hükümetle sarı sendika nın danışıklı dövüşü olduğunu söyleyecektir. Amiyane tabirle tırnak içerisinde söylüyorum “ipin her iki ucuda puştun eline” geçmiş birisi almak istemiyor, diğeride zaten vermek istemiyor. Mesele bundan ibaret.
Hükümet zaten vermeyecekti; sarı sendikayada sözleşme imzalatmayıp; DÜŞÜK ZAM KARARINI TOPLU SÖZLEŞME MASASINDAN DEĞİLDE !. KAMU GÖREVLİLERİ HAKEM KURULUNDAN ÇIKARTARAK
Arka bahçesi sarı sendikayı kamu çalışanlarının hedefinden eleştirisinden ve en önemlisi olabilecek toplu istifaların önüne geçmek için bu yolu izleyerek sözüm ona kurtarmıştır.
Sarı sendika Başkanı şimdi çıkmış kendince rolünün son perdesini oynayarak sağı solu suçluyor.
Bırakın bu samimiyetsizliği, ikiyüzlülüğü kardeşim Hakem Heyetini bizde eleştireceğiz ancak doğruları söyleyerek eleştireceğiz. Kaldı ki Hamem Kurulunun yüzüne kendisinde içerisinde olduğum bir kurulu eleştireceğim aklıma gelmezdi diye başlayan eleştiri sözlerini heyetin yüzüne konuşan Türkiye Kamu-Sen olmuştur. Bu konular ve hakem heyeti süreci bu ülkede daha iki yıl konuşulacak ve kamu çalışanlarına tezgah kuranların ipliği pazara çıkarılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.