Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

TOPLANTIDAN ÇEKİLELİM TEKLİFİMİZİ KABUL ETMEDİLER

31 Ağustos 2019
140 kez okundu
TOPLANTIDAN ÇEKİLELİM TEKLİFİMİZİ KABUL ETMEDİLER için yorumlar kapalı

Genel Başkanımız Mustafa TÜMER’in sosyal medya paylaşımıdır.

ALİ YALÇIN;SAHTE TİMSAH GÖZYAŞI DÖKÜP ALGI YOLUYLA ADRES SAPTIRMAYA ÇALIŞIYOR.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, hizmet kolu sendikalarını dinleme kararı almasından sonra, toplantıya ilk çağrılan Bayındır-Sen olmuştur.
Sendikanın hizmet kolu talepleri konuşulur iken ilk 10 talepte tablo çok kötü olunca heyetteki diğer konfederasyon temsilcilerine bunun böyle olmayacağını söyleyerek, Hakem kurulu başkanından 10 dakika müsade isteyip sendikalar olarak bir görüşme yapmak istediğimizi bizzat söyledim ve toplantıya 10 dakika ara verildi.

Toplantıya verilen bu arada Kesk ve Memur-Sen kurul üyelerine hakem heyetindeki tablonun çok kötü olduğunu ve Hakem kurulunda olmakla olmamanın hiç farketmediğini kararları 6 ya 5 geçirdiklerini dolayısı ile Genel Merkezlerimiz ile istişare ederek üç konfederasyon Hakem Kurulundan çekilelim teklifini Türkiye Kamu-Sen olarak biz yaptık.

Konfederasyon Başkanımız Önder Kahveci ve sendika başkanlarımız ile yapılan istişari görüşmeler neticesinde tablo böyle ise bu oyuna alet olmaya gerek yok diğer sendikalarla ortak haraket ederek birlikte çekilelim, tek başına çekilme bir anlam ifade etmez diyerek kararımızı netleştirdik.

Daha sonra Kesk Kurulları ile yaptığı görüşmeler sonrası hep birlikte çekilmeye onlarda tamam dedi;
Ancak sarı sendika Memur-Sen Genel başkanları Sn. Ali Yalçın’ın Eski Bakan Jülide Sarıeroğlu’nun babasının taziyesi için Adana’da olduğundan telefonla yaptıkları ilk görüşmelerinde devam kararı verdiklerini bildirmişlerdir. Yani malumun ilanı oldu Memur-Sen bir kez daha bizi yanıltmayarak masadan çekilmemiştir.
Memur-Sen temsilcileri daha sonra Sn. Ali Yalçın’ın Ankara gelmesi ile 1 saat müsade isteyerek durum değerlendirmesi için Genel Merkezlerine gittiler ve döndüklerinde kararlarının değişmediğini ve hakem heyeti sürecine devam edeceklerini ifade ettiler. Bunun üzerine birlikte hareket edilmemesi nedeni ile Heyette kalıp mücadele etme kararı ile Türkiye Kamu-Sen ve KESK’te toplantıya devam etmiştir.

Şimdi Sn. Ali Yalçın dikkatleri başka yöne çekerek, kabahati farazi yerlerde göstermeye çalışmaktadır. Ayıptır yazıktır günahtır. Biraz delikanlı ve mert olmak çokda zor olmasa gerek diyorum

Kamu Görevlileri Hakem Kurulundaki diğer hassasiyet arzeden durumları ve kabul edilmesi mümkün olmayan Hakem Heyeti kararını yandaş basın ve yayın organları üzerinden Türkiye Kamu-Sen ve Genel başkanına mal etmeye çalışanlara çok sözümüz olacak ve daha önce söylediğimiz gibi ipliklerini pazara çıkartmaya devam edeceğiz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.