Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

TÜRKİYE KAMU-SEN ASLA MAZERETLERİN ARKASINA SAKLANMAZ

4 Eylül 2019
66 kez okundu
TÜRKİYE KAMU-SEN ASLA MAZERETLERİN ARKASINA SAKLANMAZ için yorumlar kapalı

Genel Başkanımız Mustafa Tümer’in sosyal medya paylaşımıdır.

Sarı Sendika yöneticileri kamu çalışanlarının baskısı karşısında kabahati başkalarında aramaya çeşitli bahanelere sığınmaya başlamışlar ve buyurmuşlar ki

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplantılarında, Türkiye Kamu-Sen’in ve Kesk konfederasyonlarının kendilerine destek olmadıklarını söylemişler.

Türkiye Kamu-Sen sorumlu sendikacılık adına her türlü olumsuzluklara rağmen masada görüşmelere ısrarla devam etmiştir. Özelliklede 1.Ağustos 20 Ağustos tarihlerinde yapılan görüşmelerde Genel Başkanımız Önder Kahveci müzakereler kapalı kapılar arkasında olmasın gelin masada oturalım birlikte müzakere edelim demiş ancak bu memur-Sen tarafından dikkate alınmamış, teklifimize destek olunmamıştır.

5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanması sonucu Devlet Personel Başkanılığın tuttuğu tesbit tutanağı ile toplanan hakem heyeti toplantılarında; kazanımlarının kamu çalışanlarına olan tüm maddelere destek verdik. Hatta onlardan daha fazla destek verdiğimiz maddeler bile oldu.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulunda müzakere edilen maddelerin oylamasında Genel olarak 6 ya 5 oyla geçerken Türkiye Kamu-Sen olarak bizim yaptığımız teklifler bazan 2 ye 9 hatta 1 e 10 kaldığımız yani Türkiye Kamu-Sen’in yalnız kaldığı oylamalar olmasına rağmen asla şikayet etmedik.

BUNLARIN MÜSLÜMANLIĞI ADALETİ KENDİLERİNE
Ancak onların çok istediği bazı hususlara karşı çıktığımız ve kabul edilmeyen öyle dört adet madde var ki !. Bunlar suret-i kattiyette kamu çalışanlarının yararına olmayan dört adet madde. İddia ve ısrar ediyoruz bunmaddelerin memurlarımıza şu kazanımı var diyen bir kişi varsa buyursun söylesin. Bizde eyvallah tamam diyelim
1-DAYANIŞMA AİDATI MESELESİ
( Yetkili sendika Üyesi olmayan memurlar yetkili sendikayada ayrıca bir aidat daha ödeyecek, yani Memur-Sen sendikalarının gelirleri ikiye katlanacak)
2-SOSYAL DENGE TAZMİNATI
(Aynı uygulamayı Yerel yönetimlerde sosyal denge tazminatına imza atan yetkili sendikaya iki kat aidat ödensin diyorlar)
3- TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ
(Yetkili sendika Üyesi memurlara iki kat toplu sözleşme ikramiyesi ödensin yani kendi üyelerine diğer memurlardan iki kat fazla para ödensin )
4-İLKSAN ÜYELİĞİNİN İHTİYARI OLMASI
(Son olarakta 286 bin Üyesi olan İlksan yardımlaşma saydığına 2 genel kurulda seçimle kazanamadıkları ve daha önceki 3.cü ve 4.cü toplu sözleşmede yer vermelerine rağmen mahkemenin iki defa iptal ettiği kararları tekrar yazmak istediler) bizde Türkiye Kamu-Sen olarak ve haklı olarak karşı çıktık.)

Yukarıda yazdığımız maddeler Kamu Görevlileri hakem heyetinde sendikalar arasında ayrı düşündüğümüz maddeler olarak kayıtlara geçmiştir. Şimdi olsa yine aynısını yaparız.
Türkiye Kamu-Sen ilkesi olan idealleri olan ülküsü olan bir sendikadır ve bunun gereğini dün olduğu gibi, bu günde, yarında her zaman yapacaktır.

Sarı sendikaya tavsiyemiz böyle mazeretlere sığınmak yerine çıkıp delikanlıca bu işi elimize yüzümüze bulaştırdık, başaramadık desinler daha delikanlıca olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.