Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

ŞERH DÜŞECEKTİNİZDE KALEMİ ELİNİZDEN Mİ ALDIK! MÜREKKEBİNİZ Mİ BİTTİ ?

11 Eylül 2019
111 kez okundu
ŞERH DÜŞECEKTİNİZDE KALEMİ ELİNİZDEN Mİ ALDIK! MÜREKKEBİNİZ Mİ BİTTİ ? için yorumlar kapalı

Genel Başkanımız Mustafa Tümer’ in sosyal medya paylaşımıdır.

Kamu Görevlileri Hakem Heyeti çalışmalarının son günü son saati Hakem Kurulu Başkanı Sn.Seyit Ahmet Baş tarafından kurul kararları imzaya açılmış, kurul üyelerine imza için sıradan gezdirilmek’te iken benim önüme geldiğinde Memur-Sen heyeti imzalamış ancak şerhleri yoktu !.

Hakem Kurulu Başkanı Sn.Seyit Ahmet Baş beye Kurul üyelerinin önünde herkesin duyacağı bir ses tonu ile sordum ! Sn. Başkan bu imzalar nihayi imzamı ? diye Hakem Kurulu başkanı da Evet Başkanım dedi. Resmi gazetede bu imzalarımız mı yayınlanacak dedim yine evet başkanım dedi. Peki o halde biz TÜRKİYE KAMU-SEN olarak alınan kararlara katılmadığımız dan kararı ŞERHLİ olarak imzalıyorum dedim, Kurul başkanı da elbette başkanım sendikaların ve her kurul üyesinin böyle bir hakkı var dedi. Herkes duydu bende Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Başkanlar kurulumuz kararı gereği şerhli olarak imzaladım.

Konuşmaların tamamına tüm Hakem Kurulu üyeleri şahit. Benden sonrada KESK temsilcisi Genel Sekreterde Şerhli olarak imzaladı ancak Memur-Sen temsilcileri şerh düşmemiştir.
Sonradan gerekçeli yazdık falan bunlara işin tartışmalı başka bir tarafı.

Altını çizerek, üstüne basarak ve açık yüreklilikle yazıyorum. Sarı Sendikanın temsilcileri Siz aralarda molalarda şerh yazacağınızı söylediniz. Burada sıkıntı yok ancak o şerhi o masada düşmediniz
Niye düşmediğinizi, ne için düşmediğinizi ben bilemem. Ben hukukçu değilim aşağıdaki soruyu hukukçulara sordum tartışılır dediler. “Şerh düşülmeyen kurul kararına sonradan gerekçe eklenebilir mi???”

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararının 1. Eylül tarih 30875 sayılı resmi gazetede yayınlanması sonrası kamu çalışanlarının Resmi gazetede sarı sendikanın şerhini görmemesi sonrası koydukları haklı tepki karşısında panikleyen Sn.Ali Yalçın ve yöneticileri suç üstü yakalanma psikolojisi ile savunma yapsalarda nafile.

Sarı sendika yöneticilerine sesleniyorum.
Toplu sözleşme masasında tutanak yapmayı unutursunuz, Hakem kurulunda şerh düşmeyi unutursunuz Allah’ ınızı severseniz kamu çalışanlarının aklı ile alay etmekten vazgeçin. Sizi kamu çalışanlarına karşı samimi ve dürüst olmaya çağırıyoruz. Bari unutmadan aldanmadan aldatmadan bunu başarın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.