Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

ÇARŞI PAZAR ENFLASYONU AÇIKLANAN RAKAMLARI DOĞRULAMIYOR

6 Kasım 2019
101 kez okundu
ÇARŞI PAZAR ENFLASYONU AÇIKLANAN RAKAMLARI DOĞRULAMIYOR için yorumlar kapalı

 

Genel Başkanımız Mustafa Tümer’ in sosyal medya paylaşımıdır.

Ekim ayı enflasyon rakamı aylık %2 çıkması ile yıllık %8.55 olarak açıklanması kamu çalışanları başta olma üzere toplumun her kesiminin bir kez daha kafalarını karıştırmıştır.

Hükümetin enflasyonla mücadele adı altında işçi ve Memur maaş artışlarını %4 lerde tuttuğu bir dönemde Ortaya koyduğu tek gerekçesi enflasyonun 2020 de tek haneli rakamlara düşürüleceği olmasına rağmen 2020 yılı yeniden değerleme oranı yani kendi harcama kalemlerinin artış oranını %22.58 olarak açıklamasını izah etmek pekde kolay olmasa gerek.
Genel anlamda bakıldığında yeniden değerlene oranının 22.58 olması ile yıllık enflasyonun %8.55 olması ve bu kadar açık ara fark olması kafaların karışmasına fazlası ilke sebep olmuştur.

Diğer taraftan Kamu çalışanlarına 2020 yılı için verilen 4+4 zammı kabul etmek, doğru demek emin olun vicdanları sızlatır. Çarşı pazardaki reel rakamlar hükümeti maalesef doğrulamıyor. Keşke doğru olsa biz yanılsak ancak öyle değil, TİUK kurumu bile rakamlara inanmazken bizler nasıl inanıp itibar edelim. Yazık hakikaten çok yazık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.