Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

2019 yılının son günü. Sevinci, hüznü acısı tatlısı ile koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Ülkemizde Yerel Genel seçimlerin gölgesinde geçen 2019 yılının zorluklarınıda kolaylıklarınıda millet olarak hep birlikte yaşadık. Ekonomide uygulanan seçim endeksli politik kararlar ve 2018’da başlayan dış zorlamaların etkileri nedeni ile genelde bozulan sosyo ekonomik durum en çok dar ve sabit gelirli ücretli kesimi negatif anlamda etkilemiştir.

Kamu çalışanları açısından 2019 yılı toplu sözleşme yılı olması nedeniyle umutları yeşertsede sarı sendikanın iş bilmezliği beceriksizliği ve basiretsizliği yüzünden memurlarımızın umutları bir başka bahara kalmıştır. Halbuki ki kamu görevlilerimiz 2018 yılı Ağustos ayından itibaren ekonomide başlayan kötü gidiş nedeni ile sadece 2018 yılı itibarı ile 1032 TL maaş kaybına uğramışken Sarı sendikanın toplu sözleşme masasını eline yüzüne bulaştırması sebebi ile kayıplarını telafi edememiş, ne hesaplaşabilmiş nede helalleşmiştir.

Türkiye Kamu-Sen bu süreçte, hem yüklendiği misyon hemde sorumlu sendikacılık anlayışı ile davranmış 5. dönem toplu sözleşme ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreçlerinde her zaman olduğu gibi kamu çalışanlarının tarafında olmuştur. Sözde yetkili sarı sendikanın tüm yalan ve yanlışlarına rağmen tavrını ve duruşunu bozmamıştır.
Türkiye Kamu-Sen’in bu samimi tavrı ve güçlü sendikacılığı kamu çalışanları tarafından kabul görmüş, 15 Mayıs 2019 üye tespit döneminde tüm hizmet kollarında yaklaşık 20.000 üye artışı sağlamıştır.
Kamu çalışanları memurlarımızın ortaya koyduğu bu irade bizim açımızdan yetki için yeterli olmasada Türkiye Kamu-Sen’e ve hizmet kolu sendikalarımıza olan inanç ve güven anlamında özelliklede ülkemizde Memur sendikacılığının geleceğine dair son derece önemli olmuştur.

Bunun yanında içeride ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, üniter yapısını, bekasını ilgilendiren yöresel ve bölgesel gelişmeler ile sınırımızda ortaya çıkan sınır güvenliği ve uluslararası ilişkiler stratejik ve askeri anlamda 2019’un önemli gelişmeleri olarak tarihteki yerini almıştır.
Türkiye Kamu-Sen sorumlu sendikacılık anlayışının yanında milli ve manevi yönü ile devletimizin milletimizin yanında yerini almıştır.
9. Ekim saat 16’00 da TSK’nin başlattığı Barış Pınarı harekatına saat:16’30 ilk destek açıklamasını yapan STK yine Türkiye Kamu-Sen ve Genel Başkanı Önder Kahveci olmuştur

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Enerji Sendikası olarak 2019 yılında yaşanan tüm olumsuzlukların geride kalmasını; 2020 yılının ise huzurun barışın kardeşliğin olduğu bir yıl olarak size ailenize, camiamıza, ülkemize devletimize milletimize Türk islam coğrafyamıza, Türkiye Cumhuriyetinin başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke inkilapları ışığında açtığı çağdaş yolda hayırlara vesile olmasını diliyor, şahsım ve teşkilatlarımız adına selam ve saygı sunuyorum. Yeni Yılınız Kutlu Olsun
Mustafa TÜMER
Genel Başkan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.