Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

DANIŞTAY 12.DAİRE HAKLILIĞIMIZI TESCİLLEDİ

13 Şubat 2020
149 kez okundu
DANIŞTAY 12.DAİRE HAKLILIĞIMIZI TESCİLLEDİ için yorumlar kapalı

Kamu çalışanlarının 1-20 Ağustos tarihlerinde yapılan 5. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinin Sarı sendikanın beceriksizliği ve basiretsizliği neticesinde fiyasko ile sonuçlanması tüm kamu çalışanlarının malumu olduğu memurlarımızın mağdur edildiği üzücü bir süreçtir.

TÜM UYARI İKAZ VE İTİRAZLARIMIZA RAĞMEN HÜKÜMET TARAFI KURUL ÜYELERİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPMIŞLARDI !

5. Dönem toplu sözleşmenin başarısızlıkla sonuçlanması sonrası 23-28 Ağustos-tarihlerinde toplanan Kamu Görevlileri Hakem Kurulunda; kamu çalışanlarını değil kendilerini düşünen ve tabiri caizse kasalarını nasıl dolduracaklarının hesabını yapan sarı sendikaya yaptığımız tüm uyarı, ikaz ve itirazlarımıza rağmen hakem kurulunun hükümet tarafı ile sürekli işbirliği yaparak hakem kurunda, Yerel Yönetimlerde Dayanışma aidatı adı altında maddeyi 4. Dönem toplu sözleşmeden geliyor teranesi altında maddeyi olduğu gibi aynı hali ile çıkarttırmışlardı.

TÜRK YEREL HİZMET-SEN MAHKEMEYE TAŞIDI

Bu haksız ve hukuksuz maddenin iptali için ilgili hizmet kolu sendikamız Türk Yerel Hizmet-Sen 06/09/2019 tarihinde Danıştay 12. daireye açtığı 4.bölümün 1.Maddesinin 2.Fıkrasının iptali ile ilgili davada mahkemenin(YD) vermesi ile lehimize dönmüş olması TÜRKİYE Kamu-Sen’in o masada ne kadar haklı olduğunun tescili anlamında çok ciddi bir karar çok ciddi bir belge olmuştur.

HAKEM KURULUNDAKİ SAYISAL ÇOĞUNLUĞUNUZ HAKLI OLMANIZ DEMEK DEĞİLMİŞ !.

Halbuki Kamu görevlileri hakem kurulunda gelin sarı sendikayı yandaş saymaktan vazgeçin yanlış karar vermeyelim, hakem kurulu kararlarını mahkeme koridorlarına taşımayalım itirazlarımıza kulaklarını tıkayan hükümet tarafının hakem kurulu üyelerinede ciddi bir cevap olmuştur. Demek ki neymiş; Al takke ver külah olmuyormuş bu işler.

Türk Yerel Hizmet-Sen sendikamızın verdiği; sendikal anlamda ders niteliğindeki bu hukuk mücadelesini ve yöneticilerini yürekten tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Fotoğraf açıklaması yok.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Görüntünün olası içeriği: yazı

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.