Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen,Sendika,Türk Enerji sendikası

DEVLETİMİZE ve DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKTIK

15 Temmuz 2020
87 kez okundu
DEVLETİMİZE ve DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKTIK için yorumlar kapalı


DEVLETİMİZE ve DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKTIK

Unutmadık,unutmayacak, unutturmayacağız
Türkiye Cumhuriyeti devletinin; tarihinden gelen misyonunu taşıması ve Türk milletinin karakteri gereği üzerinde yaşadığı başı dumanlı zor coğrafyanın Güçlü ve Lider ülkesi olması, elbette kolay olmayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti bu günlere bedel ödeyerek gelmiştir. 15 Temmuz 2016 tarihide bu bedellerden sadece birisi ve bağlantılarına bakıldığında önemlisidir. 251 canımıza ve binlerce gazimize sebeb olan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Mensubu olmaktan onur duyduğum, şeref duyduğum Türkiye Kamu-Sen teşkilatlarımız Genel Başkanından üyelerine kadar tıpkı 28 Şubat tarihinde “Kesintisiz Demokrasi” diye meydanlara çıktığı gibi 15 Temmuz geceside yine “meydanlara ilk önce” çıkarak devletine ve demokrasisine sahip çıkmıştır.

O gün o gece sağcısı solcusu Alevisi Sünnisi ülkesini bayrağını, bağımsızlığını seven herkes “Devletine ve Demokrasisine” sahip çıkmıştır.
Türkiye Kamu-Sen camia mensuplarımızda hiç bir nefsi değer düşünmeksizin 15 Temmuz gecesi meydanlar çıkmış, iki yönetim kurulu üyesi arkadaşımız şehit olmuş onlarca arkadaşımız ise yaralanarak Gazi olmuştur.

Ömer Halis Demir ve Polis Özel Harekat şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve dualarla anıyor, kederli ailelerine sabır, candan aziz Türk milletine baş sağlığı diliyorum. İsimsiz nice kahramanlarımızın mekanları cennet olsun.

Ülkemizde bir daha 15 Temmuzların yaşanmaması en büyük temennimizdir. Bu sebeble siyasi irade ülkemizi 15 Temmuz’a getiren ve “bilinen” sebebleri dikkate almalı ve bundan sonra aynı hatalar yapılmamalıdır.
Devletini ve milletini seven insanların birlik ve beraberliği neticesinde tabiri caiz ise “okyanusun yürüyerek geçildiği” o zor gece ve sonrasında konuşulan, söylenen sözler hayata geçirilmeli, o insanlar derede çayda boğulmamalı incitilmemelidir. Bu mesele siyasi iradenin bir görevi bir mecburiyetidir.

Mustafa TÜMER
Genel Başkan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.