Türk Enerji-Sen, Enerji, Türkiye Kamu-Sen

YÖNETİM KURULU

IMG_9872

Mehmet ÖZER – Genel Başkan

01.01.1959 tarihinde Elazığ – Maden’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Maden’de, yüksek öğrenimini Mersin Meslek Yüksek Okulu’nda tamamladı.

06.03.1979 yılında Tügsaş’da göreve başladı. Sırasıyla; Etibank’ ın Kırka Bor İşletme Müdürlüğü, Ergani Bakır İşletmesi, Eti Krom A.Ş. ve Teknoloji Daire Başkanlığı’nda Tekniker, Müdür ve Başuzman olarak görev yaptı. Halen Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde Başuzman olarak görev yapmaktadır.

2001 yılında 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme yasasının yürürlüğe girmesi ile Ankara-2 nolu şubenin kurucu başkanı seçildi. 2004, 2007 ve 2011 yıllarında yapılan şube Genel kurullarında tekrar şube başkanlığına, 2011 yılında yapılan sendikamız 4. Olağan Genel Kurulunda sendikamız Genel Sekreterliğine ve 18-19 Ocak 2014 tarihinde gerçekleşen sendikamız 5. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkanlığa seçildi.

Evli, üç çocuğu ve Zeynep adında bir de torunu vardır. Orta derecede İngilizce bilmektedir

IMG_9873

Celal Burak OĞUZHAN – Genel Başkan Yardımcısı

1975 de Kayseri’de doğdu. İlkokulu ve orta tahsilini N.M.K. Anadolu Lisesi’nde Kayseri’de tamamladı. Üniversiteyi Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde 1995 – 1999 yılları arasında Trabzon’da okudu. Yüksek Lisansı yine K.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamlayarak 2002’de Yüksek Mühendis ünvanı aldı. Tez aşamasında olan doktora eğitimime aynı bölümde halen devam etmektedir.

2000- 2002 yılları arasında K.T.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümünde asistan olarak başlayan memuriyet hayatına, 2002 yılında Kastamonu DSİ Bölge Müdürlüğü, 2003 yılından bu tarafa da DSİ Kayseri Bölge Müdürlüğü’ nde proje mühendisi olarak devam ettirmektedir.

2004 yılında başlayan 10. yılın içinde olan Orta Anadolu Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 yılında 5. Olağan Genel Kongresinde Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Evli, İki erkek, bir kız olmak üzere üç çocuk sahibi. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

IMG_9887

                                                                                           Mustafa TÜMER – Genel Başkan Yardımcısı

11.01.1967 yılında Adana Kozan’da doğdu. İlk ve ortaokulu Kozan’da, liseyi Adana Merkez End. Mes. Teknik Lisesi Elektrik bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezun oldu. Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde işletmecilik üzerine pedagojik formasyon aldı.

09.12.1986 tarihinde TEDAŞ Adana İl Müdürlüğü’nde Memuriyet hayatına başladı. TEDAŞ’ın özelleştirilmesi nedeni ile Devlet Personel Başkanlığı’nca nakli EÜAŞ Genel Müdürlüğü’ne yapıldı, kadrosu halen EÜAŞ Genel Müdürlüğü bünyesindedir.

1996 yılında sendika üyesi oldu. Bir dönem işyeri temsilciliği, bir dönem Doğu Akdeniz Şube Yönetim Kurulu üyeliği, üç dönem Çukurova Şube Başkanlığı, üç yıl Genel Merkez Denetleme Kurulu üyeliği, üç yıl da Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Adana Beşiktaşlılar Derneği Asbaşkanıdır.

Üç çocuk babası. Orta derecede İngilizce bilmektedir

 

unnamed (1)

                                                                                            Temel YAŞAR – Genel Başkan Yardımcısı

1955 Yılında Rize pazar Derebaşı köyünde dünyaya geldi.

İlk-Orta-Lise öğrenimini Rize Pazarda tamamladı. Meslek Yüksek Okulu ve İşletme Fakültesinden mezun oldu.
Sosyal faaliyetlerine Yükseköğrenim yıllarında Öğrenci Derneği Başkanlığı yaparak başladı.

 

Sırası ile TÜRKAV (Türkiye Kamu çalışanları vakfı   Rize Şubesi Mali sekreterliği )  ÇAYKUR Eğitim ve Kültür Vakfı Denetleme Kurulu Üyeliği, Türk tarım Orman Sen Rize Şubesi başkanlığı, Türk Enerji Sen Trabzon Şubesi Başkan Yardımcılığı,  Türk Enerji Sen 14 Nolu Kaçkar Şubesi Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 2013 -2014 dönemi için Kamu-Sen Rize İl Temsilciliği görevine seçildi. 

 

1972-1974 Eğitim yıllarında İlköğretim okullarında iki yıl vekil öğretmenliği yaptıktan sonra, 1980 Yılı Nisan ayında ÇAYKUR’ Anatamır Fabrikasına Muhasebe Memuru olarak atandı.

 

ÇAYKUR,un Anatamır Fabrikası  iş yerinde dört yıl Memurluk, dört yıl Şeflik yaptıktan sonra 1988 yılında ÇAYKUR Ambarlık Çay Fabrikasına vekaleten Muhasebe Müdürü olarak atandı.

1989 Yılında Sözleşmeli Personel Yasası ile birlikte asaleten Muhasebe Müdürü olarak Kalkandere Çay Fabrikasına tayın edildi. Sırası ile Aşıklar, Zihniderin, Azaklı, Pazarlama bölge, Pazarköy, Çay Fabrikalarında Muhasebe Müdürü olarak yırmıbeşyıl görev yaptı.

 2014 yılı Şubat ayında ÇAYKUR’ Camı dağı (DÖRTYOL) Çay fabrikasına aynı görevle tayın olan Temel YAŞAR evli ve üç çocuk babasıdır.

IMG_9913

Namık ALTIPARMAK – Genel Başkan Yardımcısı

01.01.1956 YILINDA Çorum İli, Mecitözü İçesi, Figani Köyü’ nde doğdu. İlkokulu Figani Köyünde, orta öğrenim tahsilimi Mecitözü’ nde, yüksek okulu Erciyes Üniversitesi Meslek Yüksek okulu’ nda tamamladı. 1977 yılında Sağlık Bakanlığı Diyarbakır Anatamir Atolyelerinde memuriyet hayatına başladı, 11.12.1978 yılında TKİ’ye bağlı Seyitömer Linyit İşletme Müdürlüğü’ ne nakil olduı.  Askerliğini 162. Dönem yedek subay olarak yaptı.

Türk Maden-Sen’in 1992 yılında ilk kurucuları arasında. Türk Enerji-Sen Batı Anadolu Şube Başkanlığı’ nı yaptı. 2004- 2010 yılları arasında iki dönem Türk Enerji-Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu raportörlüğü yaptı. Çalıştığı kurumun özelleştirilmesi nedeniyle, Devlet Personel Başkanlığı tarafından nakli DSİ 34. Şube Müdürlüğü’ne yapılmıştır. Halen DSİ personeli olarak çalışmaya devam etmektedir.
Evli ve iki çocuk babasıyım.